Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Zabawy dla rodziców i ich dzieci

praca_zdalna

Dzień dobry.

Jako pedagodzy szkolni chciałybyśmy zaproponować, państwu i państwa dzieciom zabawy, które pomogą rozładować emocje i napięcie. W zabawach tych mogą brać udział zarówno dorośli jak i dzieci. Każdemu teraz przyda się uśmiech i wspólna zabawa.

“Ja bardziej Cię kocham”
To zabawa w mocne przytulanie i udowadnianie siłą uścisku – kto bardziej kocha;-) Czy Ty dziecko, czy dziecko Ciebie. Oczywiście i tak zawsze na koniec wygrywa dziecko;-). Działa na wszelkiego rodzaju złe humory, fochy i problemy. Nic tak dobrze nie działa rano, popołudniu i wieczorem jak solidna porcja przytulania .

Masowanie (mocniejsze)
Jest zalecane zwłaszcza przed snem w celu wyciszenia i zrelaksowania poprzez dociski i mocniejszy dotyk. Pomasuj trochę swoje dziecko, narysuj na plecach „rzeczki, mróweczki i jak biegną słonie” J. Do tego możesz pościskać stopy, ręce – większość dzieci to bardzo relaksuje i wycisza – dosłownie widać jak odpływają podczas tych wieczornych „masowanek”.

Naleśnik
Sztandarowa zabawa wszystkich terapeutów integracji sensorycznej, też zalecana przed snem. Ciasno zroluj dziecko w koc lub kołdrę bawiąc się w smarowanie i zawijanie naleśnika. Potem odwiń lub zaproponuj dziecku, żeby się samo z niego wydostało. Głowa powinna być oczywiście na zewnątrz a ręce mogą być zawinięte lub zostawione luźno, przy głowie. Jest to jedna z ulubionych zabaw wielu dzieciaczków. Rodzic również powinien pozwolić na zrobienie z siebie naleśnika. Zabawa pozwala na rozładowanie napięcia i na dużą dawkę śmiechu.

Zachęcamy do wspólnej zabawy.

Zabawy są polecane przez terapeutę integracji sensorycznej.

Pedagodzy Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content