Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej

W listopadzie i grudniu 2022 r. uczniowie klas II uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez MBP przy ul. Sztabowej 98 we Wrocławiu.
Celem naszej wizyty było zapoznanie uczniów ze sposobem funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz jej zbiorami.
Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzali wszystkie udostępnione nam pomieszczenia, a także bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych.
Szczególnie spodobały się dzieciom warsztaty pt.: „Finlandia – w krainie św. Mikołaja i Muminków”.
Prace plastyczne z warsztatów stały się ozdobą tablicy bibliotecznej w naszej Szkole.
Żegnając się z pracownikami Biblioteki, uczniowie zapewniali, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce, aby zapisać się do Miejskiej Biblioteki Publicznej i wypożyczyć interesujące ich książki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń wróciły do szkoły.

Galeria – kliknij zdjęcie
Mariola Wrona

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – edycja 2022 rok

Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, w wysokości 15 tysięcy złotych. Otrzymane środki finansowe zostały przeznaczone na zakup lektur szkolnych, nowości wydawniczych oraz zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej.

Mariola Wrona

PIERWSZAKI POTRAFIĄ!

Zakończyliśmy działanie plastyczne MOJA MAMA CZARODZIEJKA, którego efektem jest wystawa prac plastycznych uczniów klas I.
Uczniowie tworzyli obrazy po poznaniu treści książki Joanny Papuzińskiej NASZA  MAMA   CZARODZIEJKA. Gratulujemy umiejętności i wyobraźni!

 

Anna Wolnicka nauczyciel bibliotekarz 
oraz nauczyciele: Paulina Jeziorska, Katarzyna Raczyk, Ewelina Staszewska

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Dnia 11.01.2022 r. uczniowie klas pierwszych SSP 72, podczas SPOTKANIA-BAJANIA, CZYLI BAJEK OPOWIADANIA, zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.
Pasowanie odbyło się w szkole przy ŁAWECZCE CZYTAJĄCEGO PRZECHODNIA. Uroczystość przygotowała i poprowadziła Anna Wolnicka – nauczyciel bibliotekarz oraz wychowawcy klas: Paulina Jeziorska, Ewelina Staszewska i Katarzyna Raczyk.


Powiększenie – kliknij zdjęcie

Powiększenie – kliknij zdjęcie

 


Powiększenie – kliknij zdjęcie
Anna Wolnicka
nauczyciel bibliotekarz

GDY DOROSNĘ…

W ramach realizacji edukacji czytelniczej nauczyciel bibliotekarz zaprosił uczniów klas I do działania plastycznego, będącego wyrazem ewaluacji dojrzałości dzieci po roku nauki w Szkole.

Uczniowie wykonali prace plastyczne pod tytułem GDY DOROSNĘ… , które zostały umieszczone w formie wystawy na korytarzu przy bibliotece szkolnej.

Działanie zostało zrealizowane przez nauczyciela bibliotekarza, Annę Wolnicką, we współpracy z nauczycielami: p. Dorotą Świtecką, p. Elżbietą Trubiłło, p. Katarzyną Raczyk.

20190610_154549

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content