Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Eksperyment z hodowlą kryształków soli – kl. 2as

Nasze pierwsze doświadczenie dobiegło już końca, a efektem jego były piękne kryształki soli o ciekawych kształtach. Do eksperymentu potrzebna była tylko sól, ciepła woda, słoik, sznurek i patyczek oraz trochę czasu. Eksperyment był prosty, ale pracochłonny, wymagający od nas ciągłej obserwacji i cierpliwości, ale opłacało się. Po 3 tygodniach kryształki były już gotowe  i  wszyscy mogliśmy podziwiać efekty wykonanego samodzielnie doświadczenia.
Hodowla kryształów soli to była naprawdę świetna zabawa, która  pozwoliła poczuć się nam prawdziwymi naukowcami.
 
BRAWO DLA CAŁEJ KLASY !!!
Uczniowie kl. II as z wychowawcą Margaretą Paruszewską

SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O WROCŁAWIU DLA KLAS III JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY…

Od przeszło 13 lat, co roku  w naszej Szkole reprezentacje uczniów klas trzecich rywalizują między sobą w SZKOLNYM TURNIEJU WIEDZY O WROCŁAWIU i tak też było w tym roku, a dokładnie 5 lutego 2024 r. 
Uczniowie świetnie dali sobie radę z rozpoznawaniem zabytków, odpowiadaniem na pytania, kolorowaniem herbu Wrocławia, rozwiązywaniem zagadek,  a także wyszukiwaniem ciekawych miejsc na mapie naszego miasta. Nad przebiegiem konkursu czuwała prowadząca Margareta Paruszewska i  Elżbieta Trubiłło. Były emocje, trema, zadowolenie, ciekawe nagrody i oczywiście pamiątkowe dyplomy.
Laureatem konkursu  została klasa III as, drugie miejsce zajęła  kl. III ci, a trzecie – kl. III bi.

Wszystkim Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy wiedzy o Wrocławiu, a  Rodzicom i Nauczycielom gorąco dziękujemy !

Margareta Paruszewska i Elżbieta Trubiłło

Dzień Babci i Dziadka

W Dniu Babci i Dziadka , 

życzymy Wam Kochani 😊

wszystkiego co w życiu najlepsze i najpiękniejsze,

dużo zdrowia, nieustającej radości,

miłości najbliższych oraz samych pogodnych dni.

Dziękujemy za Waszą troskę, mądrość i ogromne serce.

Żyjcie nam 100 lat !  😊


Uczniowie SSP72 wraz z nauczycielami :) 

Warsztaty teatralno-lalkarskie  w Teatrze Lalek

11 stycznia 2024 r. udaliśmy się  do Teatru Lalek na spektakl według baśni H. Ch. Andersena  pt. Calineczka”, a tuż po nim zaproszono nas do teatralnych lochów, gdzie zgromadzone są największe skarby tego teatru, czyli lalki teatralne. W trakcie warsztatów zaprezentowano nam różne rodzaje lalek, zaczynając od zwykłej pacynki, a kończąc na kukle zmechanizowanej. Próbowaliśmy również swoich sił jako animatorzy i animatorki pacynki psa, kukły czarownicy czy marionetki księżniczki. Wszystko bardzo nam się podobało, ale najbardziej tworzenie wesołych scenek dramowych .
 
To były niezwykłe warsztaty…
  
 Margareta Paruszewska  z uczniami kl.II as

Nasze wspólne świętowanie

Zgodnie z naszą  szkolną tradycją Stary Rok pożegnaliśmy miło i wesoło przy uroczyście nakrytym stole, pełnym pysznych smakołyków, składając sobie piękne życzenia noworoczne na nadchodzący 2024 rok.

Margareta Paruszewska

Wystawa plastyczna pt.” W świątecznym nastroju” uczniów klas I-III

Zapraszamy do oglądnięcia  fotorelacji  z wystawy  prac plastycznych naszych najmłodszych uczniów. Dzieciom gratulujemy kreatywności i staranności, którą podziwiać możemy w ich świątecznych dziełach.
Brawo !                                      
                         Margareta Paruszewska i wychowawcy klas I-III

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content