Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Szkolny Turniej Historyczny Legendy Polskie dla klas III

Od kilku lat lat, co roku  w naszej Szkole reprezentacje uczniów klas trzecich rywalizują między sobą w SZKOLNYM TURNIEJU HISTORYCZNYM ” LEGENDY POLSKIE” i tak też było i w tym roku, a dokładnie 13 maja 2024r. …
… zadaniami konkursowymi, które wcale nie były takie łatwe. Dlatego tym bardziej należą im się wielkie brawa. Laureatem konkursu  została klasa III bi, drugie miejsce zajęła  kl. III ci, a trzecie – kl. III as.

Margareta Paruszewska

Z wizytą w Operze Wrocławskiej 🙂 kl.2a

Wspaniałe wnętrza, piękna muzyka, kolorowe stroje, czarodziejska atmosfera i klimat naszej Wrocławskiej Opery na długo pozostaną w pamięci klasy 2as, która 8 maja miała przyjemność oglądania spektaklu muzycznego pt. ” Yemaya – Królowa Mórz”. To były niezapomniane wrażenia artystyczne… . 

Margareta Paruszewska

Lekcje historii o Polakach ratujących Żydów

W naszej szkole od października do grudzień 2023 r. we wszystkich klasach lekcje były realizowane lekcje historii  o Polakach ratujących Żydów, a szczególnie o rodzinie Ulma. Uczniowie sporządzali plakaty, albumy, pisali wiersze  o Polakach ratujących Żydów.  Prace zostały ocenione i wyeksponowane na wystawie  szkolnej dla całej społeczności szkolnej, oraz w gabinecie historycznym.
 
klasy 7 i 8 uczestniczyły w lekcjach historii na stary Cmentarz Żydowski Muzeum Sztuki Cmentarnej we Wrocławiu przy ul. Ślężnej 37-39 oraz w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu przy ul. Grabiszyńskiej 184 na wystawę ,, Powstali 1863 – 64” w  160 rocznice powstania styczniowego.
 
Celem wszystkich działań było zobrazowanie obecności Żydów wśród społeczności polskiej, ich wkład w życie społeczne, oraz nakreślenie bohaterskiej postawy Polaków ratujących życie sąsiadom, a w szczególności rodzinie Ulma, która z narażeniem życia rodziców i małych dzieci wykazała się niezwykle bohaterską i współczującą postawą ukrywając 7 Żydów, za co wszyscy zginęli z rąk hitlerowców.
Koordynatorem działań była nauczycielka historii Anna Chocaj.

Szkolne warsztaty ekologiczne dla kl. I

W ramach Szkolnego Projektu Działań Ekologicznych związanych z obchodami Dnia Ziemi wszyscy uczniowie klas I wzięli udział w SZKOLNYCH WARSZTATACH EKOLOGICZNYCH, prowadzonych przez p. Margaretę Paruszewską. Poprzez zabawę i różnego rodzaju zadania praktyczne pierwszaki doświadczyły tego, jak wiele mogą zrobić oni sami dla naszej Planety, a tym samym dla siebie i innych.
Za wzorowe i aktywne uczestnictwo w warsztatach wszystkie klasy otrzymały tytuł EKOKLASY, a dzieci pamiątkowe magnesy.
Wszystkim gorąco gratulujemy !!!  
Margareta Paruszewska  Elżbieta Trubiłło

Jesteśmy ” Zawsze EKO 100% Eko „

W tym roku Szkolny Konkurs Ekologiczny dla kl. II  odbył się pod  wspólnym hasłem ” Zawsze EKO 100% Eko „. Uczniowie świetnie bawili się podczas odgadywania przyrodniczych  zagadek i łamigłówek, rozwiązywania testu  czy układania  ekologicznych haseł .
W konkursie I miejsce zdobyła klasa 2 as, II miejsce  klasa 2bi , a  III klasa 2ci.
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy dużej wiedzy przyrodniczo-ekologicznej i życzymy dalszych sukcesów w różnych dziedzinach nauki.
Brawo !!!  
 Margareta Paruszewska i Ela Trubiłło

Już Wiosna!

W czwartek, 21 marca 2024, oficjalnie obchodziliśmy  pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej Szkole.  Na  wszystkich drzwiach klasowych i w samych klasach pojawiły się  kwiatowe dekoracje, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Wszyscy uczniowie jak i nauczyciele uroczyście i kolorowo przywitali wiosnę w pięknym, kwiatowym korowodzie z uśmiechem i śpiewem na ustach.

Margareta Paruszewska z wychowawcami kl. I-III

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content