Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Alicja Tchórz – Olimpijka, Mistrzyni Europy w pływaniu

Olimpijka z Londynu i Rio de Janeiro, Mistrzyni Europy, 7-krotna Medalistka Mistrzostw Europy, Mistrzyni i Rekordzistka Świata w ratownictwie wodnym, Wicemistrzyni Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games – to tylko niektóre sukcesy Alicji Tchórz. Pani Alicja przyjęła zaproszenie na Spotkanie z Mistrzem i w dniu 27 lutego 2024 r. pojawiła się w wypełnionej uczniami sali gimastycznej naszej Szkoły.

 Po raz pierwszy w spotkaniu uczestniczyły dzieci z przedszkola współpracującego z SSP nr72. Warto dodać – przedszkola sportowego! A jakie były grzeczne!

Oczywiście długo nie trzeba było czekać kiedy Pani Alicja Tchórz nawiązała świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą z klas sportowych. Wiadomo, sportowiec ze sportowcem szybko znajdzie wspólny język😊.

Podczas spotkania Pani Alicja opowiadała o przebiegu swojej kariery, zwycięstwach, ale także porażkach, które zawsze towarzyszą każdemu sportowcowi. Podała przykład gdy przez 6 lat nie mogła poprawić rekordu życiowego na 100 m stylem grzbietowym – swojej koronnej konkurencji. Mimo to nasza Mistrzyni nie poddała się! Wciąż szukała motywacji do pracy. Wspierali Ją w tym: Trener, przyjaciele, rodzice.

I po sześciu latach udało się przełamać złą passę.

Pani Alicja podkreślała także aby nie koncentrować się tylko na karierze sportowej, ale także inwestować w naukę. I tu uwaga: trenując dwa razy dziennie pływanie, często wyjeżdzając na zawody w weekendy, Mistrzyni zdała maturę z matematyki na 100%! Tylko pogratulować! A obecnie Pani Alicja jest doktorantką na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu! Nauka jest dla niej wciąż równie ważna jak sport! Bierzmy z Niej przykład!

Po ciekawych filmikach, zdjęciach z całej kariery oraz inspirujących słowach przyszedł czas na pytania do naszego gościa. Oj, było ich bardzo dużo! Nawet maluchy z przedszkola zadały pytanie! Brawo!

Na koniec Pani Dyrektor SSP nr 72 Oliwia Zachariasiewicz podziękowała p. Alicji Tchórz za wspaniałe spotkanie.

Potem były już tylko autografy (kolejka po autografy była po horyzont😊!), a następnie wspólne zdjęcia.

Bardzo dziękujemy Pani Alicji Tchórz za wspólnie spędzony czas i ogrom cierpliwości przy rozdawaniu autografów! Była nam bardzo miło gościć Mistrzynię pływania MKS Juvenia Wrocław!

Opracowała: trener Dorota Serafin

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content