Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Na szczęście!

Z myślą o naszych ósmoklasistach, przygotowaliśmy małą niespodziankę – breloczki. Zostały one wykonane dzięki drukarce 3D, zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Wierzymy, że przyniosą one szczęście podczas egzaminów ósmoklasisty.

Trzymamy mocno kciuki!
Powodzenia!

Elżbieta Naskręt

Nasza Ojczyzna

Klasa 2 ci w ramach zajęć z programowania przedstawiła jak rozumieją POLSKOŚĆ przy pomocy klocków Lego Education, które zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na zajęciach poprzedzonych pogadanką i krótkimi filmikami nt. świąt majowych uczniowie, tak jak czują w swoich sercach przedstawili różne budowle z klocków związane z tematem Polskość. W ten nietypowy sposób wyrazili swój patriotyzm i uczucia do Ojczyzny. Pracowali i tworzyli z ogromnym zaangażowaniem.

Galeria -kliknij zdjęcie
Katarzyna Raczyk

Programujemy z robotami Photon

Uczniowie naszej szkoły, rozpoczęli przygodę z robotami Photon. Aplikacja poprzez świetną zabawę, daje możliwość nauki programowania. Roboty mają różnorodne nazwy, nadane przez uczniów klas 4-8. Pokonywanie kolejnych poziomów, to nie lada zadanie. Robot pomaga w rozwoju kreatywności i zdolności logicznego myślenia.

 

Elżbieta Naskręt

SSP nr 72 projektuje 3D

Podczas zajęć z informatyki, uczniowie klas 4-8 poznają tajniki druku 3D. Chętnie przystępują do projektowania. Najciekawsze pomysły są drukowane w drukarce 3D, zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

 

 

Elżbieta Naskręt

Królowa Śniegu w Laboratorium Przyszłości

Na zajęciach z programowania uczniowie klas drugich pracowali z klockami Lego Education, które zostały zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Na pierwszych zajęciach budowali wg instrukcji różne budowle i postacie. Była to praca indywidualna. Na kolejnych zajęciach pracowali w grupach i budowali pojazd Królowej Śniegu i jej lodowy pałac w oparciu o poznaną lekturę i własną wyobraźnię. Zajęcia te bardzo uczniom podobały się, dlatego też częściej będziemy wykorzystywać klocki Lego Education do pracy twórczej i lekcji kodowania wg podanych warunków.

Katarzyna Raczyk.

W „Laboratoriach Przyszłości” rodzą się nowe pomysły…

Z okazji Dnia Pluszowego Misia postanowiliśmy pokazać naszym misiom, jak klasa 1bi pracuje w ramach Laboratorium Przyszłości i tworzy wspaniałe rzeczy z klocków Lego, zakupionych w ramach programu. Mamy nadzieję, że niedługo powtórzymy taką lekcje, bo już mamy głowy pełne pomysłów…

Renata Dąbrowiecka

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content