Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Święta Bożego Narodzenia

Święta to czas, kiedy staramy skupić się na odpoczynku oraz spędzeniu go w gronie najbliższych osób. Jednak teoria często nie ma odzwierciedlenia w praktyce, która oznacza szereg przygotowań, zamieszania, nieporozumień oraz wielu powinności, które każdy z nas stara się spełnić, chociażby dlatego, że ktoś od nas tego oczekuje albo wynika to z presji otoczenia, reklam, filmów itd.

Co zatem można zrobić, aby ten czas spędzić spokojniej i żeby rzeczywiście udało się odpocząć?

  • Można w tym czasie sobie nieco odpuścić

Branie na siebie szeregu obowiązków z pewnością nie wpłynie na nas korzystnie, dlatego warto zastanowić się nad tym, co można sobie odpuścić, aby nie kierować się powinnością wobec wygórowanych oczekiwań ze strony innych osób.

 

  • Postaraj się nie angażować w konfliktowe sytuacje

Często zdarza się tak, że przy świątecznym stole pojawiają się tematy, o których nie mamy ochoty rozmawiać bądź dyskutować. Wtedy warto postawić granicę, aby zaznaczyć, że dany temat nie jest dla nas komfortowy, aby rozmawiać o nim przy rodzinnym stole.

 

  • Korzystaj ze spacerów

Spacery świetnie sprawdzą się po suto podanych daniach, ale też pozwolą na pobycie samemu i ułożenie myśli, które mogą prowadzić do różnych, niekoniecznie prostych wniosków na temat bliskich, czy samego siebie.

 

  • Pamiętaj o odpoczynku

Czas około świąteczny to mnóstwo przygotowań, ale nie zapomnij o podstawach takich jak sen, odpowiednie nawodnienie czy relaks. Aby czas świąteczny nie był równoznaczny z chwilową zmianą nawyków, które później od początku będzie należało wdrożyć.

 

  • Święta to nie tylko świętowanie, ale też refleksja i myśli na temat bliskich oraz siebie

Podczas tych chwil można pomyśleć nad tym, co dają nam spotkania rodzinne, jak wygląda nasza perspektywa – czasem warto się zdystansować od tego co dzieje się wokół, aby otrzymać przestrzeń na refleksje dotyczące nas samych.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content