Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA DLA UCZNIÓW KLAS III

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA przebiegał w trzech etapach.

I etap konkursu
Wzięli w nim udział wszyscy chętni uczniowie z klas III. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przeczytać fragment (wyłącznie proza) samodzielnie wybranej, ulubionej przez siebie książki. Wychowawcy klas oceniali płynność, poprawność czytania oraz interpretację tekstu. Najlepsi czytelnicy przeszli do drugiego etapu.

II etap konkursu
Odbył się w bibliotece szkolnej. Najlepsi czytelnicy z każdej klasy trzeciej zaprezentowali wybrany przez siebie tekst (wyłącznie proza). Jury oceniało płynność, poprawność czytania oraz interpretację tekstu. Cztery uczestniczki konkursu o najlepszych notach przeszły do trzeciego etapu (finałowego).

III etap konkursu
Miał miejsce 18.05.2016r. w bibliotece szkolnej. Do finału przystąpiły: Agata Raczyk z kl. III a, Aleksandra Świerkot z kl. III b, Marta Mazurkiewicz z kl. III c i Martyna Piątek z kl. III d. Zadaniem finalistów było przeczytanie nieznanego im fragmentu książki Megan McDonald „Hania Humorek”, który otrzymali w drodze losowania. Losowanie decydowało również o kolejności czytania. Jury w składzie: p. Anna Wolnicka- nauczyciel bibliotekarz i p. Katarzyna Sowa-Bakuła- nauczyciel, oceniało, podobnie jak na I i na II etapie, płynność, poprawność czytania oraz interpretację tekstu.

Miejsce I zajęły: AGATA RACZYK, MARTA MAZURKIEWICZ
Miejsce II zajęły: ALEKSANDRA ŚWIERKOT, MARTYNA PIĄTEK

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

20160518_101744

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content