Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Wicemistrzyni Świata w judo Agata Ozdoba gościem w SSP nr 72


W poniedziałek 23 listopada 2015 r w ramach projektu ,,Spotkanie z Mistrzem” gościliśmy w naszej Szkole Wicemistrzynię Świata w judo Agatę Ozdobę, Mistrza Europy Łukasza Błacha, oraz wielokrotnego Mistrza Polski Jakuba Wójcika.
Wydarzenie to miało miejsce w naszej pięknej sali gimnastycznej.
,,Spotkanie z Mistrzem” rozpoczął Pan Janusz Świtecki, wicedyrektor ds. sportu, witając przybyłych sportowców.
Po krótkim przedstawieniu naszych gości oraz ich osiągnięć sportowych Jakub Wójcik wraz z Łukaszem Błachem zaprezentowali zgromadzonym na spotkaniu uczniom klas: IV p, V p, VI b i VI e rozgrzewkę oraz elementy profesjonalnego treningu judo.
Goście zademonstrowali podstawowe techniki obowiązujące w tej dyscyplinie sportu, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów. Wszystkie elementy techniki były dokładnie wyjaśniane przez Agatę Ozdobę przy zupełnej ciszy panującej podczas pokazu.
Następnie nadszedł czas na pytania do Mistrzów od zgromadzonej w sali publiczności. Uczniowie naszej Szkoły zadawali wiele pytań, na które goście cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali.
Nasi Mistrzowie przygotowali dla uczniów niespodziankę. Każdy chętny mógł przez chwilę ,,powalczyć’ z Jakubem Wójcikiem. Śmiałków stawiło się dużo, wśród nich były także dziewczęta! Każda ,,walka” była bardzo emocjonująca. Na koniec dwóch najodważniejszych chłopców miało za zadanie przytrzymać Pana Wójcika przez 20 sekund w leżeniu na plecach. Mimo ogłuszającego dopingu całej publiczności naszym uczniom nie udało się pokonać Mistrza Polski!
Na zakończenie mogliśmy podziwiać medale zdobyte przez Panią Agatę podczas Mistrzostw Świata i Europy.
Każdy z uczestników ,,Spotkania z Mistrzem” otrzymał pamiątkowe kartki, po czym rozdawaniu autografów nie było końca…
Mimo zmęczenia Pani Agata udzieliła uczennicy klasy V, Natalii Jaśkiewicz, wywiadu do gazetki szkolnej. Wykonano też pamiątkowe zdjęcie.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia i za poświęcony nam czas.
Warto dodać, że Łukasz Błach jeszcze tego samego dnia wyjeżdżał do Warszawy, a stamtąd leciał do Korei Południowej na zawody Pucharu Świata w judo. Następnego dnia w podobną podróż ruszył Jakub Wójcik.

Dziękujemy za spotkanie i trzymamy kciuki za starty w Azji!

1 4 21 3 5 6 7 8 9 1a11 13 13a 17 20 15 19 18
SAM_8032 14 12 16

Opracowały: Małgorzata Gembicka i Dorota Serafin

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content