Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

„Aniołkowe Granie” w Teatrze Lalek

Szkolny Wolontariat „Mimo wszystko…”zaprosił całą społeczność szkolną do udziału w dobroczynnej akcji charytatywnej, której finałem był XIV koncert pt. „Aniołkowe Granie”. Uroczystość zorganizowana przez Przedszkole nr 56 „Niezapominajka” oraz Przedszkole nr 31 im. J. Porazińskiej odbyła się 29 stycznia w Teatrze Lalek. Dzięki wsparciu rodziców i dzieci wrocławskie przedszkola i szkoły przygotowywały paczki dla losowo wybranych placówek, które zgłosiły się do udziału w koncercie. Celem inicjatywy jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Od 2017 roku projekt realizowany jest także poza granicami Wrocławia, od tego czasu stał się ogólnopolską akcją i w tym roku anielskie koncerty odbyły się w dwudziestu czterech miastach w kraju.

Wspaniała oprawa artystyczna, zapewniona przez organizatorów oraz dzieci i młodzież z wrocławskich domów kultury zrobiła wielkie wrażenie na widzach. Forma koncertu została tak opracowana, aby przez zabawę dzieci uwrażliwiały się na losy rówieśników, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w placówkach opiekuńczych. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty, pan Jacek Sutryk – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, pani Dorota Feliks – Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz pani Anna Materna – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po uroczystości nasi wolontariusze przekazali dary Rodzinnemu Domowi Dziecka, w którym przebywa obecnie sześcioro dzieci. Ilość zebranych prezentów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a radość obdarowanych jest najlepszym podsumowaniem naszego udziału w projekcie.

Pani Dyrektor Bogumiła Kopacka – Gajec z „aniołkowymi” koordynatorami Dorotą Świtecką i Martą Marchewką składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i uczniom za okazane serce oraz gotowość niesienia pomocy.

*Mapa aniołków
https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=-G5QwKIP5qE

*Galeria zdjęć
http://aniolkowegranie.pl/wroclaw-4/

*Oficjalny teledysk Aniołkowego Grania
https://www.youtube.com/watch?v=Tn8wR5o3L7Q

15423737-1265535510174544-2070588450-n-jpg 20180129_193002  received_849913465180712 received_849913471847378  Aniolkowe_plakat_popr2

Marta Marchewka

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content