Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

CHCĘ BYĆ KIMŚ! – Targi Dobrej Książki

1 grudnia 2017r. uczniowie kl. 6c i 7c naszej Szkoły udali się do Hali Stulecia na 27. Targi Dobrej Książki,w ramach których uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pisarza i aktora, a także Mistrza Polski Przemówień Publicznych Michała Zawadkę. Zajęcia nosiły tytuł Chcę być kimś! Taki tytuł ma także seria książek tego autora z zakresu rozwoju osobistego, dzięki którym możemy poznać techniki skutecznego porozumiewania się z innymi, zarządzania swoim czasem, sposoby pokonywania trudności w osiąganiu celów życiowych.

Początek warsztatów był bardzo nietypowy: pisarz specjalnie opóźnił rozpoczęcie, usiadł z nogami na stole i jadł banana. Chciał nam w ten sposób pokazać, że często jesteśmy tak wyluzowani, nie okazujemy innym szacunku, nie cenimy cudzego czasu. Później była mowa o ciągłym wzajemnym ocenianiu, sporadycznym docenianiu, o presji, jaką wywiera grupa i innych kwestiach najważniejszych w życiu nastolatków.

A oto niektóre spostrzeżenia o warsztatach uczniów kl. VIc:
„Autor przedstawił nam sytuacje, w których nie potrafimy rozwiązywać problemów, tylko narzekamy i okazujemy bezradność. Zapamiętałam słowa: Nie da się wejść na górę stojąc w miejscu. Po tym spotkaniu stwierdzam, że trzeba wierzyć w siebie i nie bać się oceny innych. Uważam, że trzeba wykorzystywać każdą chwilę w swoim życiu i trzeba rozwijać swoje pasje”.
„W pewnej części spotkania wzruszyłam się, ponieważ autor mówił bardzo przekonująco. Uważam, że takie warsztaty rozwijają. Niektórzy, tak jak ja, wychodząc z zajęć, podjęli decyzję, żeby coś zmienić w swoim życiu.”
„(…)te zajęcia pokazały mi, jak ważne jest moje zdanie i cele, że mam stawiać na swoim(…). Na pewno te warsztaty zapamiętam bardzo pozytywnie, cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć, dużo wniosły do mojego życia.”
„Na koniec cieszyłem się, dlatego że wiedziałem, jak dążyć do celu.”
„Dowiedziałem się, że aby być mądrzejszym i bogatszym, trzeba mieć wiedzę.”
Po warsztatach otrzymaliśmy 4 egzemplarze książek z cyklu „Chcę być kimś!”, które stały się     własnością naszej Szkoły. Mogliśmy je także kupić we własnym zakresie i zdobyć autograf. Wiele osób skorzystało z takiej szansy i otrzymało także dedykację pana Michała Zawadki.
Udział w Targach Dobrej Książki był dla nas rozwijający i ciekawy. Jest to bardzo pożyteczna forma spędzania czasu. Zachęcamy do uczestnictwa w targach i towarzyszących im imprezach w przyszłym roku szkolnym.

Galeria - kliknij zdjęcie
Galeria – kliknij zdjęcie
Tekst powstał na podstawie sprawozdań uczniów kl. VIc.
Wybór i korekta: p. Elżbieta Adamowicz-Probala
Fotodokumentacja: p. Agnieszka Tańska

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content