Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Czytanie Różewicza po wrocławsku

Tadeusz Różewicz urodził się 9 października 1921roku. Jego domem rodzinnym było Radomsko. Ulubionymi miejscami Różewicza we Wrocławiu były ZOO, Teatr Współczesny, Park Południowy. Mimo to, że Różewicz nie urodził się we Wrocławiu, to większość swojego życia spędził właśnie w tym mieście.
Nasza klasa miała okazję uczestniczyć w obchodach 100 rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza w Ogrodzie Botanicznym wraz z wychowawcą panią Dorotą Nowak- Łabudą oraz panią Elżbietą Adamowicz-Probalą, gdzie godnie reprezentowaliśmy naszą Szkołę.
Wydarzenie miało miejsce 22 września 2021 roku. Pojechaliśmy tramwajem numer 17. Po dotarciu na miejsce, pochodziliśmy po Ogrodzie Botanicznym i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Na początku ochotnicy z różnych szkół recytowali wiersze Różewicza. Następnie rozeszliśmy się wybranych stanowisk, aby wziąć udział w różnych zabawach. Najpierw skierowaliśmy się na pierwsze stanowisko, przy którym była do rozwiązania krzyżówka związana z poetą. Za dobrze wykonane zadanie dostaliśmy lizaki. Później skierowaliśmy się do drugiego stanowiska, gdzie czekał na nas quiz o Tadeuszu Różewiczu. Tu dostaliśmy plakietki z podobizną poety. Po quizie postanowiliśmy pójść do kolejnego miejsca, gdzie czekało na nas stanowisko Flash Mob, czyli „śmietnik historii”. Zadanie polegało na napisaniu na kartce złych rzeczy na świecie, które chcielibyśmy wyrzucić ze swego życia. Za zrobienie tego zdania znów dostaliśmy lizaki. Była też zabawa w ciepło – zimno w poszukiwaniu liter, których trzeba było ułożyć imię i nazwisko poety. W końcu skierowaliśmy się na podsumowanie akcji i wspólny performance, podczas którego nauczyciele i uczniowie dostawali różne nagrody. Następnie panie nas przeliczyły i poszliśmy na tramwaj, a stamtąd pojechaliśmy prosto do szkoły, gdzie czekał na nas obiad. To był cudowny dzień!

 

Julia Gelles i Malwina Duda klasa 7cj

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content