Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

DRUŻYNA PANTHERS WROCŁAW

W dniu 10.03.2016 r. mieliśmy zaszczyt gościć w Sportowej Szkole Podstawowej nr 72 przedstawicieli mało znanej w naszym kraju dyscypliny sportowej, czyli zawodników z drużyny Phanters Wrocław uczestniczącej w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas V oraz sportowych. Można śmiało stwierdzić, że cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem, bo i sami zawodnicy byli egzotyczni. Trzech z nich przyjechało ze Stanów Zjednoczonych Ameryki na staż do wrocławskiej drużyny, dlatego mieliśmy szczęście zobaczyć ich w akcji.
Na początku spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną Panthersów. Podczas jej projekcji w sali zapanowała absolutna cisza, ponieważ graczy porównano do czarnej pantery, która bezszelestnie wychodzi z ukrycia, błyskawicznie atakuje i … zwycięża swoich przeciwników.
Oczywiście część praktyczna, podczas której uczniowie mogli spróbować swoich sił z graczami, sprawiła widzom najwięcej przyjemności. Pierwszym ćwiczeniem były rzuty i łapanie specyficznej piłki, kształtem przypominającej jajko J. Okazało się, że rzut tą piłką na wprost nie jest wcale taki łatwy.
Kolejnym zadaniem, które wywołało ogromne emocje, był atak na zawodnika trzymającego specjalną tarczę. Należało z całym impetem uderzyć w niego swoim ciałem. Dzieci wspaniale atakowały, więc zawodnik trzymający tarczę miał problem ze złapaniem równowagi.
Ostatnie ćwiczenie polegało na przewróceniu gumowego wałka, uderzając w niego z rozpędu. To ćwiczenie nie sprawiało problemu i każdy mógł obalić „przeciwnika”. Całe szczęście, że po odbiciu od wałka lądowało się miękko na materacach. W rzeczywistej grze na boisku mogłoby to skończyć się kontuzją.
Na zakończenie wizyty naszych miłych gości wspólnym pamiątkowym zdjęciom i rozdawaniu autografów nie było końca. Wicemistrzowie Polski Phanters Wrocław byli bardzo zaskoczeni ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów i bardzo trudno było im opuścić mury naszej Szkoły. Zagrali więc towarzyski mecz w koszykówkę z kadrą nauczycielską, ale wynik pozostanie tajemnicą… Ponieważ staropolska gościnność uczy, że gości trzeba zawsze uprzejmie traktować, więc jednak uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że udało im się wygrać.

SAM_8524 SAM_8527 SAM_8529SAM_8533 SAM_8550 SAM_8554SAM_8558 SAM_8561 SAM_8566SAM_8571 SAM_8574 SAM_8578 SAM_8582 SAM_8585 SAM_8592

SAM_8517 SAM_8541 SAM_8545 SAM_8568 SAM_8570 SAM_8572 SAM_8577 SAM_8580

Opracowanie:  Artur Borowiecki
Fotorelacja: Dorota Serafin

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content