Wystawa „Bezpieczne wakacje zależą od Ciebie…”

W ramach troski o bezpieczeństwo naszych uczniów w ostatnim tygodniu nauki podczas zajęć świetlicowych przeprowadzono szereg działań mających na celu utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się dzieci w czasie ich letniego wypoczynku.

Były pogadanki nt. tego, jak mądrze wypoczywać nad wodą, w górach, na wsi i w mieście; projekcja filmów edukacyjnych Bezpieczne wakacje 2019 ; zajęcia twórczego myślenia – burza mózgów; układanie i rozwiązywanie krzyżówek oraz zajęcia plastyczne pod wspólnym tytułem Bezpieczne wakacje zależą od ciebie, dlatego zabierz rozum do plecaka.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w poszczególnych działaniach profilaktycznych, a prace wykonane przez nich stanowiły podsumowanie cyklu naszych działań i zostały wykorzystane do stworzenia wystawy propagującej prawidłowe nawyki bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach wakacyjnych.

IMG_20190612_085903
Galeria – kliknij zdjęcie

 

Opracowała   Margareta Paruszewska

Święto Wrocławia – zajęcia regionalno-plastyczne

Od stuleci Wrocław świętuje 24 czerwca, czyli dzień św. Jana Chrzciciela.
Tradycja ta sięga czasów średniowiecza, gdy w XIV w. radni miejscy ustanowili św. Jana Chrzciciela patronem miasta (św. Jan jest też patronem  katedry na Ostrowie Tumskim).
Pierwszy, właśnie czternastowieczny herb Wrocławia zawiera w dwóch przeciwległych polach wizerunek św. Jana, a od XVI w. głowa Jana Chrzciciela zajmuje centralną część herbu.
Herb Wrocławia mówi nam wiele na temat historii miasta i jego burzliwych dziejów.

O Janie Chrzcicielu jako patronie, o herbie i zmianach w jego wizerunku od XIV w. do lat współczesnych, a także o znaczeniu pól herbowych dowiadywali się uczniowie kl. I bu podczas zajęć regionalno-plastycznych w świetlicy szkolnej.

3 2 1

 Michał Przybylski
Powrót do góry

KAMPANIA TYDZIEŃ DLA ZDROWIA

W dniach 3 – 7 czerwca po raz kolejny odbył się w naszej Szkole Tydzień dla zdrowia,  propagujący wśród dzieci zasady zdrowego stylu życia.

Podczas Tygodnia Promocji Zdrowia każdego dnia uczniowie brali udział w różnych działaniach, w  których mogli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także umiejętnościami plastycznymi, kulinarnymi oraz sprawnością fizyczną.

Pierwsze klasy uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, wykonując pyszne szaszłyki owocowe, a także wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Zdrowiu.

Wśród wybranych klas drugich przeprowadzono test wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania, którego wyniki mogą posłużyć do dalszej pracy z uczniami.

A oto najważniejsze z nich:

  • 98 % uczniów posiada poszerzoną wiedzę z zakresu ważnych czynności dla dokładnego trawienia;
  • 93% uczniów zdaję sobie sprawę z tego, że fast- foody są niezdrowe;
  • 96% uczniów wie, że owoce i warzywa najlepiej jeść surowe;
  • 89% uczniów ma wiedzę z zakresu objawów i przyczyn próchnicy;

Szczegółowa analiza testu wykazała, że badani drugoklasiści mieli małą wiedzę na temat konieczności spożywania posiłków o stałych porach oraz nie wszyscy potrafili wskazać przyczyn otyłości.

Trzecie klasy podczas zajęć świetlicowych uczestniczyły w debacie na temat zdrowego odżywiania a także pokazie gimnastyki porannej na dywanie.

         Tydzień dla zdrowia zakończył się wystawą prac plastycznych pt. Jak być zdrowym ?  Mamy nadzieję, że proponowane działania prozdrowotne uświadomiły uczniom, jak ważne są dla naszego zdrowia prawidłowe nawyki żywieniowe oraz aktywne spędzanie wolnego czasu.

Nad organizacją kampanii czuwała p. Oliwia Zachariasiewicz.

received_434096424070998
Galeria – kliknij zdjęcie

 

Opracowała Margareta Paruszewska i Marta Marchewka

 

Powrót do góry

 

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content