Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Festiwal Poezji Jana Brzechwy w klasie 1as w świątecznej odsłonie

Dnia 10 grudnia 2019 r. podczas zajęć otwartych uczniowie klasy 1 as mieli możliwość zaprezentowania się przed swoimi rodzicami, recytując piękne wiersze wybitnego poety literatury dziecięcej Jana Brzechwy. Dzieci z radością odgrywały swoje role, a ich trud został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie uczniowie obdarowali swoich rodziców małymi świątecznymi prezencikami, wykonanymi samodzielnie na lekcji. Festiwal miał szczególnie magiczny charakter, ponieważ odbył się w świątecznej i radosnej atmosferze.

Galeria – kliknij zdjęcie
Opracowała Margareta Paruszewska

Wyjątkowy Gość

Grudzień to miesiąc pełen ważnych wydarzeń i wyjątkowych świąt. W oczekiwaniu na Boże Narodzenie i mikołajkowe odwiedziny, swoje święto obchodzą górnicy. Z okazji obchodzonej 4 grudnia Barbórki, przybył do klasy 2au wyjątkowy gość.

Pan Henryk – dziadek Bianki – przez wiele lat pracował jako górnik i podczas spotkania opowiedział nam o ciężkiej, odpowiedzialnej, a za razem niebezpiecznej pracy górnika. Przybył do nas w pełnym górniczym umundurowaniu. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie, kordzikowi i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią pracę w kopalni. Uroczysty strój górniczy jest czarny, posiada pelerynkę i aksamitne paski z guzikami po obu stronach. Czapka, zwana czako, posiada z przodu godło górnicze – młot i krótki kilof – nieodłączne atrybuty górnika. Zdobi ją również pióropusz, którego kolor uzależniony jest od rangi górnika. Pan Henryk przybliżył nam również wizerunek patronki górników – św. Barbary oraz opowiedział legendę o Skarbniku mieszkającym pod ziemią.

Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki górnicze, rzeźbę Skarbnika wykonaną w bryle węgla kamiennego oraz jubileuszowe monety. Dziękując za wspaniałą wizytę wręczyliśmy laurki i złożyliśmy życzenia powodzenia.

To było niesamowite spotkanie, za które jeszcze raz bardzo dziękujemy.

IMG_20191204_134901450
Galeria – kliknij zdjęcie
Uczniowie klasy 2 au

Olimpijskie Mikołajki klasy 5TK

Dnia 19 grudnia uczniowie klasy 5TK wraz z wychowawcą i trenerem wzięli udział w „Olimpijskich Mikołajkach na Sportowo” organizowanych przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu.

W ramach wydarzenia, które odbyło się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, uczniowie brali udział w 4 konkurencjach: wyścigu rzędów, quizie dotyczącym sportu, zespołowych grach stolikowych oraz Biegu Mikołajkowym na 800 metrów wokół Stadionu Olimpijskiego. Poza konkurencjami na płycie stadionu przygotowane zostały gry i zabawy dla wszystkich uczestników.

Wszyscy uczniowie klasy 5TK spisali się wyśmienicie w trakcie przeprowadzanych konkurencji, za co zostali nie tylko odznaczeni medalami, ale także otrzymali pamiątkowy puchar.

1
Galeria- kliknij zdjęcie

 

Opracował
Maciej Bełcik
wychowawca klasy 5TK

Klasowy Konkurs Wiedzy o św. Mikołaju w kl. I as

Dzień 6 grudnia 2019 r. rozpoczął się w naszej klasie na sportowo. W czapkach mikołajkowych ruszyliśmy do sali gimnastycznej. Wszyscy oczekiwali na przyjście ukochanego gościa, jakim jest św. Mikołaj, ale on nie nadchodził. Za to przyszła do klasy Pani Jola z sekretariatu i przyniosła dzieciom list z pozdrowieniami od św. Mikołaja wraz z prezentami. Później wszyscy uczestniczyli w Klasowym Konkursie Wiedzy o św. Mikołaju. Cała klasa bawiła się wyśmienicie podczas układania wyrazów, puzzli, rysowaniu, odgadywaniu zagadek, dekorowania pierników czy budowania komina św. Mikołaja. Dzień mikołajkowy zakończył się słodkim poczęstunkiem i wspólnym ubieraniem choinki. To był naprawdę wyjątkowy dzień.

7IMG_20191206_110955
Galeria – kliknij zdjęcie
Opracowała Margareta Paruszewska

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content