Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

TYDZIEŃ DLA ZDROWIA  kl. I-III pod hasłem  „Zdrowo, bezpiecznie i kolorowo… „

Od 28 maja do 2 czerwca 2021 r. odbyły się w naszej Szkole Dni Zdrowia. W tych dniach zostały zaplanowane i przeprowadzone różnego rodzaju działania skupiające się wokół tematu naszego zdrowia i bezpieczeństwa.  Odbyły się w klasach pogadanki, quizy, konkursy, degustacje, zabawy ruchowo-taneczne oraz działania plastyczno-literackie. Tydzień Zdrowia zakończył się piękną wystawą, na której można było podziwiać kolorowe lizaki i torty owocowo-warzywne, plakaty ze zbiorem przepisów na zdrowe śniadanko oraz prace plastyczne promujące zdrowy styl życia. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy ciekawych pomysłów i  ładnego wykonania swoich prac. 

Galeria – kliknij zdjęcie
Organizator Margareta Paruszewska

Egzamin ósmoklasisty

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Egzaminu ósmoklasisty

Galeria – kliknij zdjęcie
Zdjęcia wykonał
Mateusz Matlęga

Wystawa Ekologiczna uczniów kl. 2as

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy co roku 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywrócić naszą Ziemię”.

Z powodu pandemii, wiele akcji i konkursów towarzyszących Dniu Ziemi przeniosło się do świata wirtualnego, ale to nie przeszkodziło nam podjęcia dyskusji na temat tego, jak każdy z nas może chronić Naszą Planetę przed zniszczeniem.

Wspólnie stworzyliśmy Klasowy Kodeks Młodego Ekologa, zapoznaliśmy się z ogólnoświatowymi akcjami na rzecz Ziemi, a podsumowaniem naszych działań proekologicznych była wystawa  EKO-przedmiotów, wykonanych samodzielnie z różnych surowców wtórnych tj.: plastikowe butelki, kapsle, nakrętki, kartoniki po sokach i wiele innych eko-śmieci.

Galeria – kliknij zdjęcie
Opracowała Margareta Paruszewska
Wychowawca kl.2as

ANIOŁ ANIOŁÓW dla uczennicy naszej Szkoły

OLA FILIPPOVA z kl. 7c zdobyła GRAND PRIX w konkursie NIEBIESKA WSTĄŻKA ANIOŁA DLA ZIEMI. Jest on częścią projektu ekologicznego NIEBIESKA WSTĄŻKA DLA DRZEW WE WROCŁAWIU realizowanego przez organizatora konkursu Szkołę Podstawową nr 29, a także Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Zadaniem uczestników było wykonanie figurki ulepionej z gliny lub plasteliny przedstawiającej anioła ochraniającego jeden z elementów przyrody (np. zwierzęta, roślinność). Ola wspaniale poradziła sobie z zadaniem, tworząc anioła troskliwie otaczającego skrzydłami bezbronną sarenkę.
W imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie gratuluję Oli, życząc wielu kolejnych osiągnięć. Pracę jej i innych uczestników konkursu można obejrzeć na wystawie prezentowanej w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej (Rynek 58).
Ola zdecydowała się także opublikować na stronie Szkoły kilka z wielu swoich rysunków, które po naszkicowaniu koloruje z użyciem tabletu graficznego. Zachęcam Wszystkich do zapoznania się z twórczością naszej utalentowanej Siódmoklasistki.

Galeria-kliknij zdjęcie
Oprac. Elżbieta Adamowicz-Probala

Tłusty Czwartek w Vp – Karnawał 2021

Pączki, pączki, pączki… Pączki i faworki kojarzą się nam z Tłustym Czwartkiem, który rozpoczyna ostatni tydzień Karnawału. W ten szczególny dzień dozwolone jest objadanie się. A czym? Oczywiście pączkami oraz faworkami!

W tym roku 11 lutego, dzięki ogromnemu wsparciu Rodziców uczniów Vp udało się zorganizować Tłusty Czwartek w stołówce SSP nr 72 (oczywiście z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego).

Tradycji stało się zadość i z wielkim smakiem wszyscy uczniowie klasy Vp zjedli przepyszne pączki, które po treningu pływackim smakowały wprost wyśmienicie!!! Trenerka chociaż nie pływała też się objadała!

Jeszcze raz serdecznie dziękuję w swoim imieniu i pani wychowawczyni R. Wilińskiej za wsparcie Rodzicom, szczególnie Pani Dorocie Ryndak i Marcie Ostrowskiej!

Galeria - kliknij zdjęcie
Galeria – kliknij zdjęcie
Opracowała: Dorota Serafin

KARNAWAŁ klas I-III – 2021 r.

Karnawał to okres balów, maskarad i zabaw tanecznych. Rozpoczyna się w Dniu Trzech Króli, a kończy w Ostatki tuż przed Środą Popielcową. Niestety w tym roku ze względu na pandemię Wielki Bal Karnawałowy kl. I-III nie mógł się odbyć, ale nie zapomnieliśmy o karnawale i w dniu 16 lutego 2021 r. zostały zorganizowane w naszej Szkole zabawy przebierańców w każdej klasie osobno.
Dzieci przygotowały ciekawe stroje, uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach i wesoło bawiły się podczas klasowych pląsów tanecznych, pamiętając oczywiście o zachowaniu reżimu sanitarnego. Wszyscy długo będziemy pamiętać tegoroczny Karnawał, ponieważ był równie kolorowy i wesoły, jak ten z poprzednich lat.

 

Galeria - kliknij zdjęcie
Galeria – kliknij zdjęcie
                                                                                                                                                Margareta Paruszewska

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content