Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Gala Laureatów Konkursu zDolny Ślązaczek 2015/2016

30 marca 2016 r. w Auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego odbyła się uroczysta Gala Laureatów I Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego zDolny Ślązaczek 2015/2016.
Konkurs zDolny Ślązaczek po decyzji Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, w tym roku po raz pierwszy został rozszerzony o zmagania z języków obcych, a organizatorem była Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4 – 6 i składał się z kilku etapów: szkolnego, powiatowego oraz finałowego – podzielonego na dwie części : pisemną oraz ustną.

Maksymilian Sernecki znalazł się w zaszczytnym gronie Laureatów, będąc uczniem klasy 5- tej, co tym bardziej napawa nas dumą! Dzięki tytułowi Laureata , oprócz medalu i dyplomu, Maksymilian uzyskał zwolnienie z II części sprawdzianu szóstoklasisty, punkty na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz pierwszeństwo w rekrutacji do gimnazjum do klas dwujęzycznych. Ten ogromny sukces został uwieńczony podczas profesjonalnie i uroczyście zorganizowanej Gali. Oprócz grona utalentowanych uczniów, obecnych było na niej wielu znamienitych gości z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty – panem Romanem Kowalczykiem na czele. Nie zawiedli także dumni Dyrektorzy Szkół, w tym Pani Bogumiła Kopacka – Gajec, nauczyciele przygotowujący uczniów do Konkursu oraz Rodzice Laureatów.

Cieszymy się, że jako Szkoła możemy dzielić ten zaszczyt wraz z Maksymilianem. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

11 2 5 8 10

1 4 7

      Opracowanie: Aneta Nowosielska
nauczyciel j.angielskiego, opiekun Maksymiliana

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content