Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

I Szkolny Konkurs Historyczny dla kl. III „Historia Polski w legendach”

23 maja 2019 r. po raz pierwszy w naszej Szkole odbył się I Szkolny Konkurs Historyczny dla kl. III pod wspólnym tytułem Historia Polski w legendach. W konkursie wzięły udział 3 – osobowe zespoły reprezentujące klasę 3au i 3bu. Uczniowie przygotowywali się do konkursu przez cały rok szkolny 2018/2019 podczas zajęć świetlicowych, zapoznając się z poszczególnymi legendami. Podsumowaniem wiedzy uczniów było wykonanie pracy zbiorowej pt. „ Legendy polskie” w formie plakatu. Celem konkursu było uczczenie 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, budzenie zainteresowań tematyką historyczną oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

W tegorocznej edycji zespoły zmierzyły się z testem sprawdzającym znajomość zagadnień historycznych, rozwiązywali krzyżówkę, odgadywali tytuły legend po wysłuchaniu ich fragmentów, układali puzzle, wyszukiwali miejsca legend na mapie Polski itd. Największą radość jednak sprawiła uczniom zabawa w teatr, podczas której mogli wykorzystać różne rekwizyty i stroje do odegrania prawdziwych scenek z ulubionej legendy. Wszystkie drużyny wykazały się dużą znajomością treści polskich legend.

W konkursie I miejsce zajęła drużyna z klasy III au, a II miejsce klasa III b u. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Nad prawidłowością konkursu czuwała Agata Miniak- Jerzyk, a za przygotowanie i przeprowadzenie odpowiedzialna była Margareta Paruszewska.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy dużej wiedzy historycznej !!!

Galeria - kliknij w zdjęcie
Galeria – kliknij w zdjęcie
Organizator konkursu: Margareta Paruszewska
Powrót do góry

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content