Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

7. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”

ŚLIMAK, ŚLIMAK, WYSTAW ROGI !
Niewielu uczniów zna obecnie tę rymowankę, kiedyś bardzo popularną. Zna ją jednak Zosia Zamorska z kl. 6c (naucz. j. pol. Elżbieta Adamowicz-Probala) i wzbogaciła nią swoją pracę zgłoszoną na dolnośląski konkurs zorganizowany w ramach 7. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci „Dziecinada”. Opowiadanie pt. „Ślimak wynalazca” zdobyło I miejsce w konkursie i zostało opublikowane we „Wrocławskim Niezbędniku Kulturalnym”- magazynie przybliżającym aktualne informacje o kulturalnym życiu Wrocławia.
W imieniu własnym i społeczności szkolnej serdecznie gratuluję Zosi sukcesu i publikacji w prasie, życząc dalszych osiągnięć pisarskich.

1D0EC35E-FC85-4E24-A7FB-39E0BE67A414 08F14DCB-A74A-441D-9422-E4648C14AD7C 10F686A1-3EB9-4F74-AF15-E78550E080B3 A3DD32DF-15DA-458A-B927-4B6F1E139D2D C43CE3E6-4C27-4217-B37D-07B4A2658900

Elżbieta Adamowicz-Probala

Zwycięstwo uczennicy klasy VI p Aleksandry Widawskiej i wyróżnienie dla Dawida Wróbla z klasy VI tk podczas 12. Festiwalu Bajkopisarzy „Piernikowa Chata”

29 marca 2019 w Ośrodku Działań Twórczych Światowid odbyła się gala 12. Festiwalu Bajkopisarzy „Piernikowa Chata”. Uczennica klasy VIp, Aleksandra Widawska, zdobyła pierwszą nagrodę jury konkursowego oraz nagrodę publiczności. Natomiast uczeń klasy VItk, Dawid Wróbel, znalazł się w gronie dziesięciorga wyróżnionych bajkopisarzy.

Na stronie Ośrodka Działań Twórczych Światowid skomentowany został występ Oli:

„Tam i z powrotem, czyli moja przygoda w Krainie Baśni” zawiodła słuchaczy aż do leżących w Sudetach Wójtowic. To tam Aleksandra Widawska (kl. 6; SSP nr 72 Wrocław), stając się Strażniczką Zaczarowanego Domu, razem z psem Elfem ratowała od zguby mieszkańców Krainy Baśni. Opowieść prowadzona z dużą swadą bardzo zaangażowała publiczność. (…) Bajarka Ola Widawska doceniona została za naturalność, swobodę na scenie i świetny kontakt z publicznością. Nagrodę otrzymała od jury ekspertów i publiczności.”

Serdecznie gratulujemy Oli i Dawidowi.

1 2 3 4

 

Sabina Puton i Renata Siwy
Powrót do góry

Na Olimpie

Kolejny Turniej Mitologiczny Klas Piątych już za nami. W rywalizacji wzięli udział przedstawiciele czterech klas. Członkowie trzyosobowych drużyn odpowiadali na pytania, wykazując się znajomością mitów greckich w opracowaniu Jana Parandowskiego. Turniej wzbogaciła prezentacja strojów przybliżających nam mityczne postacie, a także telewizyjne wywiady z bogami nagrane ponad 2000 lat temu przez kl. VP. Jak co roku oprawę konkursu stanowiły wykonane przez piątoklasistów drzewa genealogiczne. Ich wartość artystyczną oceniała p. Arleta Gabryl, która pełniła funkcję przewodniczącej jury. Rywalizację oceniała także nauczycielka j. polskiego p. Renata Siwy.

W tegorocznej edycji turnieju wygrała zdecydowanie świetnie przygotowana kl. VP (naucz. S. Puton), II miejsce zajęła VTK ( naucz. A. Stobiecka –Świtała), III- kl. VB ( naucz. J. Zmyślona). Zgodnie z tradycją skronie laureatów ozdobione zostały wieńcami zrobionymi własnoręcznie przez uczennice z kl. VIB.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom serdecznie dziękuję za współpracę.

757C1088-A400-48AF-A0D7-D0D961E18B1F
Galeria – kliknij zdjęcie

 

Organizatorka konkursu Elżbieta Adamowicz-Probala

 

Powrót do góry

Kinga i Marta laureatkami konkursu międzyszkolnego

            18. 01. 2019 r. w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Szkockiej 64 po raz kolejny spotkali się wrocławscy uczniowie wyróżniający się umiejętnością pięknego pisania. W kategorii klas 4-8 konkursu „Zapomniana sztuka kaligrafii” ponownie laureatką została Kinga Suwała (naucz. E. Adamowicz- Probala) z kl. 7c, zajmując w tym roku 1. miejsce, a na miejscu 2. znalazła się Marta Suwała (naucz. A. Stobiecka- Świtała) z kl. 5tk.

            Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród uświetniły warsztaty kaligrafii chińskiej prowadzone przez panią Lingxiao Chen z Instytutu Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim.

            W imieniu społeczności szkolnej serdecznie gratuluję Laureatkom i życzę dalszych sukcesów.

received_377130302835232
Galeria – kliknij zdjęcie
Elżbieta Adamowicz-Probala

WIELKI SUKCES KINGI SUWAŁY Z KL. VIIC w konkursie „Listy do przyszłości”

W konkursie „Listy do przyszłości” organizowanym z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczennica naszej Szkoły Kinga Suwała (naucz. Elżbieta Adamowicz-Probala) zdobyła tytuł Laureatki.
O randze sukcesu Kingi świadczą informacje podane przez współorganizatora konkursu, firmę Tauron:
W konkursie organizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu i TAURON wzięło udział 12 300 uczniów z 279 szkól podstawowych z terenu czterech województw, na których działa TAURON: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Zdecydowaną większość nadesłanych prac stanowiły listy napisane przez dziewczynki.Jury wyłoniło 100 laureatów, którzy 7 listopada br. wzięli udział w uroczystości złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.Informacja o Kapsule Czasu odnotowana zostanie w wawelskich archiwach wraz z prośbą o odczytanie listów w 2118 r. oraz zorganizowanie podobnego projektu z perspektywą kolejnych 100 lat. (na podst. artykułu ze str. https://media.tauron.pl)

W imieniu własnym i społeczności szkolnej serdecznie gratuluję Kindze i życzę dalszych sukcesów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Galeria- kliknij zdjęcie
Elżbieta Adamowicz-Probala

Międzyszkolny Konkurs ,,Potyczki ortograficzne”

Dnia 24 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 47 miał miejsce Międzyszkolny Konkurs „Potyczki ortograficzne”. Brały w nim udział trzy szkoły: SP nr 30, SP nr 47 oraz nasza szkoła SSP nr 72. Każda drużyna składała się z się trzech uczestników. Naszą Szkołę reprezentowały: Maja Maziarz kl. IV tk, Liwia Łuczak kl. V c i Kalina Stawarz kl. VI p.
Drużyny rozwiązywały osiem zadań z ,,ch”, ,,h” , ,,ż”, ,,rz” i innymi trudnościami ortograficznymi. Organizatorki konkursu były bardzo miłe, a uczniowie z tej szkoły przygotowali dla uczestników poczęstunek. Atmosfera – bardzo sympatyczna. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 30, drugie Szkoła Podstawowa nr 47, a nasza SSP nr 72 trzecie.
Nagrodą za pierwsze miejsce był puchar oraz książki, za drugie płyty z filmem, a za trzecie karty z zagadkami logicznymi. Zwycięska szkoła organizuje konkurs w przyszłym roku szkolnym.
Świetnie się bawiliśmy!

1 2

 Liwia Łuczak, uczennica kl. V c
(korekta: Joanna Zmyślona)

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content