Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Kolejny udany turniej Minikoszykarzy!

W miniony weekend drużyna minikoszykówki GIMBASKET Wrocław gościła w Legnicy na Turnieju o Puchar Prezesa WPEC Legnica.
Nasi najmłodsi koszykarze zmierzyli się z drużynami: Sparty Legnica, WKK Wrocław oraz SMK Lubin. Na pierwszy ogień wpadliśmy na koszykarzy WKK Wrocław, podopiecznych Michała Kopra – trenera WKK, którzy lekko przespali początek meczu i pozwolili odskoczyć naszym adeptom na różnicę 8 punktów. Dzięki bardzo konsekwentnej i zażartej walce kontrolowaliśmy przebieg meczu do ostatniego gwizdka. Drugie spotkanie, choć również wygrane zdecydowanie, cechowała większa zażartość oraz wola walki ze strony rywali. Drużyna SMK Lubin nie oddawała nawet skrawka parkietu, co kończyło się wieloma piłkami spornymi oraz rosnącym z minuty na minutę napięciem. Znani z bardzo walecznej postawy zawodnicy trenera Nikoli Sarica (SMK Lubin) starali się odrobić straty, lecz świetnie walcząca drużyna GIMBASKETU w 4q dorzuciła kolejne punkty i zamknęła spotkanie. W ostatnim meczu GIMBASKET zagrał z gospodarzem turnieju, Spartą Legnica, prowadzoną przez Tomasza Muraszko. Spartanie zagrali fantastycznie pierwszą kwartę wygrywając 9:2. Dopiero w 3 odsłonie GIMBASKET potrafił narzucić swoje tempo gry i przejął kontrolę nad meczem, ostatecznie wygrywając 9:26. Warto nadmienić, że w tym turnieju zadebiutowała piątka koszykarzy z rocznika 2006. Ogromne brawa za postawione pierwsze kroki.