Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Uczeń klasy V a Adam Kruszona odniósł wielki sukces na turnieju szermierczym Sachsisches Wichtel-Turnier, który odbył się w dniu 25 listopada 2017 r.   w niemieckim Schkeuditz.

Adam walczący w kategorii 10-11 latków dotarł do ścisłego finału, w którym spotkał się z Hugo Saulusem z Berlina. 10:7 wygrał nasz uczeń zdobywając złoty medal.

Również duży sukces osiągnął starszy brat Adama Bartosz , który w dniu 11 listopada 2017 roku brał udział w „1 Turnieju Floretowym WUTEH CUP „ z okazji Święta Niepodległości.

Zawody były zorganizowane przez Polski Związek Szermierczy z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.
W zawodach wystartowało 350 zawodników z całej Polski. Bartosz Kruszona uczeń klasy VI a startował w kategorii wiekowej – młodzik, w której walczyło 83 zawodników .

Na tym turnieju Bartosz w walce o finał przegrał z zawodnikiem  z Warty Muszkieterowie Poznań i ostatecznie zajął 7 miejsce.

Wielkie brawa i gratulacje dla Adama i Bartosza !!!