Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Konferencja Dziecięca Foresight 2036-2056

16 listopada 2016 r. w siedzibie Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Dawida 1 we Wrocławiu odbyło się niezwykle ważne wydarzenie. Była nim „ Konferencja Dziecięca foresight 2036 – 2056 ” stanowiąca część projektu „ Wrocław Przyszłości. Laboratorium Wrocław ”, zajmującego się prognozowaniem przyszłości miasta. Organizatorami Konferencji był Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego i Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016.
Nasza szkoła reprezentowana była przez kl. III b. W trakcie dyskusji zaproszeni goście, czyli uczniowie wrocławskich szkół oraz przedszkolaczki, przedstawiali własne wizję Wrocławia przyszłości. Wśród prezentowanych form znalazły się prace plastyczne, wiersze, krótkie przedstawienia teatralne, czy scenki rodzajowe. Dzieci z kl. III b przedstawiły na scenie przygotowane wcześniej wypracowania, które były wizjami miasta, życia mieszkańców w niedalekiej tak przecież przyszłości. Niezaprzeczalnym wyróżnieniem dla naszych uczniów był udział Julianny Kamińskiej, Franciszka Woźniaka i Kacpra Grądziela w części powitalnej całej uroczystości, podczas której przedstawiali zacnych gości oraz zapowiadali kolejne punkty wydarzenia. Ponadto Kacper Grądziel wygłosił krótką mowę powitalną. W części artystycznej otwierającej Konferencję wystąpiły w grupie tanecznej Ela Gardzielewska i Maja Maziarz.
Po prezentacjach nastąpił poczęstunek, a wszyscy goście zostali obdarowani upominkami. Każdy z nich otrzymał również stosowny certyfikat zaświadczający o udziale w Konferencji Dziecięcej.

Należy tu wspomnieć o Pani dr Kamili Kamińskiej, mamie Julianny, która była duchem sprawczym całego przedsięwzięcia, prowadzącą galę i dyskusję, a której serdecznie dziękujemy za zaproszenie na uroczystość.

Udział w tak ważnym wydarzeniu, wręcz historycznym, był wielkim przeżyciem dla naszych uczniów i zostanie istotnym wspomnieniem na dalsze lata.

Link strony Konferencji

Galeria - kliknij zdjęcie
Galeria – kliknij zdjęcie
wychowawca kl. III b Michał Przybylski

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content