Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Mariusz Jędra – Mistrz sztangi

Mariusz Jędra to medalista Mistrzostw Świata i Europy w podnoszeniu ciężarów, olimpijczyk z Sydney 2000 i… absolwent naszej Szkoły, który przyjął zaproszenie na kolejne już ,,Spotkanie z Mistrzem”.

Do tej miłej wizyty doszło 08.06.2016 r. w murach SSP nr 72. Pan Jędra przybył na spotkanie z naszymi uczniami w towarzystwie swojego bratanka, także sztangisty.

Po powitaniu naszego gościa przez panią Dyrektor Bogumiłę Kopacką – Gajec i Wicedyrektora ds. sportu Janusza Świteckiego, pan Mariusz Jędra opowiedział o przebiegu swojej kariery zawodniczej i wojskowej (uczestnik Misji ONZ w Libanie). Wspominał także czasy uczniowskie spędzone w murach naszej Szkoły, czym bardzo zaciekawił zgromadzone w sali dzieci!

Następnie byliśmy świadkami pokazów technik podnoszenia ciężarów w wykonaniu bratanka pana Jędry. Jestem pewna, że teraz wszyscy obecni zapamiętają, że rwanie polega na uniesieniu sztangi z pomostu bezpośrednio ponad głowę i przytrzymaniu jej. Przy podrzucie sztanga podnoszona jest na klatkę piersiową, po czym następuje uniesienie sztangi ponad głowę.

Potem było jeszcze ciekawiej! Do sztangi, ku ogromnej radości zgromadzonej w sali publiczności, podszedł nasz gość i zaprezentował jedną z technik! Brawa trwały długą chwilę!

To nie była jedyna niespodzianka spotkania. Podczas składania autografów, do naszego Mistrza podszedł nauczyciel SSP nr 72, pan Józef Malak, który kiedyś uczył pana Jędrę! Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowego zdjęcia i miłej rozmowy. Chwilę później podeszła do mnie uczennica klasy IV, informując, że jej tata (przyglądający się spotkaniu z balkonu sali) chodził z naszym gościem do Szkoły. Natychmiast zaprosiłam pana tatę do stolika, przy którym autografy składał nasz Mistrz. Było to prawdziwe zaskoczenie!

Dziękujemy Panu Jędrze, że mimo natłoku zajęć znalazł czas, aby odwiedzić społeczność SSP nr 72.

Opracowała: Dorota Serafin

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content