Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Mistrzostwa Polski – wspaniały sukces pływaczki Justyny Borowiak!

W piątek, 18 marca 2017 r. dziewięciu reprezentantów naszej Szkoły z klasy VI p wyruszyło na Mistrzostwa Polski Szkół w Pływaniu.

Racibórz, w którym zawody odbywają się po raz dziewiętnasty, powitał naszych pływaków chmurami i deszczem. Nikt się jednak tym nie przejął, bo my pływacy lubimy przecież wodę!

Pierwszy i drugi dzień zmagań (sobota i niedziela) na Pływalni H2Ostróg był ciężki. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00 rozgrzewką i eliminacjami, potem były finały A i B, kończyły się o godzinie 19.00 niezwykle widowiskową konkurencją, jaką są sztafety. W międzyczasie mieliśmy krótką godzinną przerwę na obiad                        i znów jechaliśmy na pływalnię. Tak właśnie wygląda życie pływaka na zawodach sportowych! Do tego wyjątkowo wysoka…temperatura, nie piszę jednak o poziomie naszych emocji. Picie wody i wachlowanie nie przynosiło ulgi!

W takich oto okolicznościach Justyna Borowiak z klasy VI p wygrała bezkonkurencyjnie swoje wyścigi finałowe i zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Szkół w Pływaniu w konkurencji 100 m stylem klasycznym i 200 m stylem klasycznym. Mamy Dwukrotną Mistrzynię Polski Szkół w Pływaniu !!! Brawo!

Pozostali zawodnicy również spisali się świetnie, zajmując miejsca w finale A i B: Aleksandra Jucha, Karolina Strużyk, Paulina Szałaj, Marcin Caliński i najmłodsi: Aleksander Wojsław i Wiktoria Kowalczuk.

Michał Cygan-Duszyński był blisko podium, zajmując dwa IV miejsca, a Antoni Nowak VI miejsce.

W klasyfikacji końcowej szkół zajęliśmy bardzo dobre VII miejsce!

Galeria - kliknij zdjęcie
Galeria – kliknij zdjęcie
Opracowała: Dorota Serafin
Fotorelacja: p. Sebastian Strużyk

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content