Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Mistrzyni kaligrafii

W Gimnazjum nr 12 w Zespole Szkół nr 24 we Wrocławiu odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego Zapomniana Sztuka Kaligrafii, który adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Pani Elżbieta Adamowicz-Probala, nauczycielka języka polskiego z naszej Szkoły, zachęciła do udziału w konkursie miedzy innymi uczniów mojej klasy – VC. Spośród wszystkich prac jury wybrało kilku laureatów. Wśród nich znalazłam się także ja – Kinga Suwała .

15 grudniu 2016 roku pojechałam do Gimnazjum nr 12 na rozstrzygnięcie konkursu. Okazało się, że udało mi się zdobyć I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Byłam bardzo szczęśliwa z odniesienia tak wielkiego sukcesu.

Kaligrafia jest umiejętnością pięknego, poprawnego i starannego pisania. Wyraz pochodzi od greckich słów kalos (piękny) i grafo (piszę). Nieodłącznym elementem dobrej kaligrafii są ornamenty i zdobienia, które sprawiają, że pismo kaligraficzne jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Siłą dobrej kaligrafii jest również poprawna proporcja. Wiele uwagi w swojej pracy poświęciłam właśnie na oryginalne zdobienia i rozłożenie tekstu na stronie. Cieszę się, że komisja doceniła moje starania. W nagrodę dostałam dyplom oraz 2 vuochery do kina na wybrany seans i bon do EMPiKu na kwotę 100 zł. Wszyscy uczniowie z mojej klasy serdecznie mi gratulowali.

Kolejny konkurs w przyszłym roku. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału i spróbowania swoich sił w zanikającej sztuce pięknego pisania.

3 1 2

Kinga Suwała kl. VC
Wsparcia udzieliła Elżbieta Adamowicz-Probala

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content