Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Narodowe Czytanie

6 września 2014 r. uczniowie SSP 72 po raz trzeci wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczna edycja poświęcona była „Trylogii” H. Sienkiewicza, a na miejsce spotkania wyznaczono Ogród Botaniczny przy ulicy ……  H. Sienkiewicza. W pięknym otoczeniu 17 uczniów pod opieką p. E. Adamowicz-Probali i p. A. Chocaj słuchało fragmentów „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”, a niektórzy  sami spróbowali sił w głośnym czytaniu przed niemałą publicznością.

Uczniowie mieli okazję podziwiać szlacheckie stroje z czasów potopu szwedzkiego prezentowane przez gimnazjalistów i licealistów. Wśród nich byli m. in. absolwenci naszej szkoły, którzy również co roku włączają się do akcji.  Prezentację strojów historycznych, z nieco późniejszej epoki, przygotowały także Panie z Akademii Rozwoju Seniora. Przechadzając się po alejkach ogrodu, sprawiały, że poczuliśmy klimat  minionych wieków.

Wśród przygotowanych atrakcji był także pokaz fechtunku, przeciąganie liny zwolenników i przeciwników „Trylogii”, rozmowy z przedstawicielami Bractwa Kurkowego Miasta Wrocławia, spożywanie pysznych jabłek z „Maciejowego sadu”.

Spotkanie z Sienkiewiczem dostarczyło wielu wrażeń. A może ktoś wie, czyje książki poczytamy za rok?

Do zobaczenia w czasie IV edycji Narodowego Czytania !!!

 

Elżbieta Adamowicz-Probala

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content