Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej za nami!

Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności Stylowej Dzieci 11- letnich i młodzików 12- letnich to zawody pływackie ujęte w Kalendarzu Polskiego Związku Pływackiego, a realizowane przez Okręgowe Związki Pływackie.
W zawodach biorą udział zawodnicy 11 i 12 letni posiadający licencję PZP.
Co warto podkreślić, uczestnictwo w sprawdzianie jest warunkiem dopuszczenia do startu w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat w następnym roku kalendarzowym – dlatego są tak ważne dla zawodników i ich trenerów.

W tych ważnych zawodach brało udział prawie 180 zawodników, wśród nich nie zabrakło oczywiście uczniów naszej Szkoły z klas 5p, 6p i 7p,
Wszyscy zawodnicy pływali na dystansach (,,pięknych” dla każdego trenera pływania, innego zdania są oczywiście zawodnicy!): 200 m stylem zmiennym (wszechstronność stylowa) i 400 m stylem dowolnym – dzieci 11-letnie i 800 m stylem dowolnym – młodzież 12-letnia (wytrzymałość).
Wszyscy nasi pływacy zaprezentowali się z jak najlepszej strony! Jako trenerzy jesteśmy zadowoleni ze startów swoich zawodników. Poniżej podajemy osiągnięcia naszych uczniów.

I miejsce – Aleksandra Pastuszka – 200 m stylem zmiennym (trener: Artur Borowiecki)
II miejsce – Franciszek Sadek – 400 m stylem dowolnym (trener: Dorota Serafin)
III miejsce – Franciszek Sadek – 200 m stylem zmiennym (trener: Dorota Serafin)

Opracowała: trener Dorota Serafin

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content