Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Paulina Bieć – Mistrzyni Świata w kickboxingu

Inicjatorem kolejnej już edycji ,,Spotkania z Mistrzem” był pan Wojciech Wójcik, trener pływania w SSP nr 72, który zaprosił do naszej Szkoły swoją byłą zawodniczkę, panią Paulinę Bieć – Mistrzynię Świata i Europy w kickboxingu.
To miłe spotkanie miało miejsce 11.05. 2017 r. Tego dnia gromadzący się w sali gimnastycznej uczniowie z zaciekawieniem spoglądali na kotarę rozciągniętą wszerz sali i dzielącą ją na dwie części. Za kotarą czekał już nasz gość w towarzystwie trenera pływania Jacka Lelewskiego.
Po przybyciu pani Dyrektor rozsunięto kotarę i wszyscy mogliśmy zobaczyć bohaterkę kolejnej edycji ,,Spotkanie z Mistrzem”, panią Paulinę Bieć – Mistrzynię w kickboxingu.
Następnie prowadzący spotkanie p. Jacek rozmawiał z naszym gościem, pytając o karierę, treningi, a także … siostry, które również uczęszczały do naszej Szkoły.
Potem, ku uciesze wszystkich uczestników spotkania, pan trener Lelewski ubrał kask, rękawice oraz ochraniacze na łydki i stopy przyniesione przez panią Paulinę. Nasz gość objaśnił w skrócie tajniki technik obowiązujących w walce.
Oczywiście prowadzącemu nic się nie stało! Był cały i zdrów!
Pani Bieć zaznaczyła jednak bardzo wyraźnie, że takie walki mogą odbywać się wyłącznie w sali treningowej, a nie na przerwach w Szkole!
Następnie Bartosz Przybylski z klasy VI, założył sprzęt i pod kierunkiem naszej Mistrzyni uczył się techniki poruszania po ringu, ułożenia ramion itp.
Słowem, wszyscy czuliśmy lekką zazdrość, że Bartek może posłuchać rad oraz uwag p. Bieć.
Nasz gość przyniósł oczywiście ze sobą medale, o których opowiadał, a my z zaciekawieniem i podziwem słuchaliśmy, w jakim kraju i na jakich zawodach zostały zdobyte. Zobaczyliśmy także krótki filmik o kickboxingu.
Potem nastąpił czas na autografy i zdjęcia (nauczyciele musieli pilnować porządku, takie ustawiły się tłumy uczniów do naszej Mistrzyni!).

Nie obyło się bez niespodzianki. Pan Wójcik ,,zdobył” kronikę klasową z czasów, gdy pani Paulina uczęszczała do naszej Szkoły. Nasza absolwentka bardzo się ucieszyła i z zaciekawieniem, w towarzystwie swoich byłych nauczycieli: p. J. Gabryl, p. B. Wieczorek, p. W. Wójcika i p. J. Lelewskiego, oglądała zdjęcia, piękne opisy wycieczek, wyjść klasowych itp.
Na koniec w sekrecie dodam, że jeszcze po zakończeniu spotkania pani Paulina długo wspominała dawne czasy, siedząc w pokoju trenerów pływania w towarzystwie swojego dawnego trenera, pana Wójcika, i oglądając kronikę z lat szkolnych.

Pani Paulino, serdecznie dziękujemy za spotkanie!

 

Opracowała: trener Dorota Serafin

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content