Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Paweł Werner – olimpijczyk, Wicemistrz Świata Juniorów w Pływaniu

11

Paweł Werner to pływak, olimpijczyk, Wicemistrz Świata Juniorów, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów, wielokrotny Rekordzista i Mistrz Polski oraz … chluba SSP nr 72.

Tak w znacznym skrócie możemy scharakteryzować Absolwenta naszej Szkoły. Do tej charakterystyki dodałabym jeszcze określenie: skromny, niezwykle skromny.

Już od dłuższego czasu mieliśmy w planie zaprosić Pawła na ,,Spotkanie z Mistrzem”. Niestety, studia oraz kariera sportowa w Stanach Zjednoczonych spowodowały, że Paweł był w Polsce gościem.

Jakie było moje zdziwienie, kiedy będąc na treningu pływackim z klasą VII p przy ul. Wejherowskiej, spotkałam Pawła. Takiej okazji nie mogłam zmarnować! Nasz kraulista przyjął zaproszenie i 16 listopada 2017 r. zawitał w progach ,,starej” Szkoły. Zawodnikowi towarzyszył trener, pan Robert Poniatowski. Niestety, pierwsza trenerka, pani Beata Zysiak –Christ, nie mogła przybyć na spotkanie.

Nasz Absolwent przygotował bardzo ciekawą prezentację. Na początku były zdjęcia i opowieści o latach spędzonych w SSP nr 72, o karierze pływackiej w Polsce i wyjeździe do Stanów Zjednoczonych.

Paweł przedstawił także zdjęcia z ciekawych miejsc, jakie zobaczył podczas swojej przygody ze sportem (Doha, Rio de Janeiro). Opowiedział także o treningu z komandosami amerykańskimi, w którym brał udział w bazie wojskowej w Cocoa Beach. Trening trwał … 5 godzin. Powiedzieć, że było ciężko, to jak nic nie powiedzieć! Po treningu nasz gość mógł doświadczyć także, jak wygląda życie w wojsku i dowiedzieć się szczegółów życia na misji. Innym ciekawym miejscem, które Paweł odwiedził, była plaża Croa do Gore w Aracaju (Brazylia), która wyłaniała jedynie się na …trzy godziny dziennie.

Po prezentacji był czas na pytania. Uczniowie nie oszczędzali Pawła. Oj nie! Pytań było dużo, np. jakich przedmiotów nie lubił w Szkole, co miał z matematyki (śpieszę napisać, że ,,szóstkę”), ile zdobył złotych medali, czy miał kontuzję (miał – barku), jakim samochodem jeździ i … czy ma żonę?

Paweł dzielnie odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez uczniów. Potem nastąpił czas na autografy i zdjęcia. I się zaczęło! Takiej ilości osób w kolejce po autograf jeszcze nie widziałam u nas w Szkole! Bałam się, że po dawnej kontuzji barku dojdzie nowa- kontuzja dłoni (tyle nasz Mistrz rozdał autografów!!!). Aby wszystkich czytelników uspokoić dodam, że widziałam Pawła następnego dnia podczas zawodów pływackich ,,Memoriał Marka Petrusewicza” i na szczęście wszystko było dobrze z ręką (przynajmniej tak wyglądało).

Na koniec spotkania Pani Dyrektor podziękowała Pawłowi i Panu Poniatowskiemu w imieniu społeczności SSP nr 72 za przybycie na spotkanie. Potem, tradycyjnie, było wspólne zdjęcie.

Po zakończeniu my – trenerzy – z zaciekawieniem pytaliśmy Pawła o treningi pływackie w USA.

Pawle – dziękujemy za spotkanie! Jesteśmy z Ciebie dumni!

                                                                                           Opracowała: Dorota Serafin

IMG_7935 IMG_7937 21CFC_0758 CFC_0830 CFC_0820 CFC_0819 CFC_0815 CFC_0814 CFC_0808 CFC_0805 CFC_0803 CFC_0790 CFC_0787 CFC_0783 CFC_0781 CFC_0773 CFC_0767 CFC_0766 CFC_0762 CFC_0761

Zdjęcia wykonali:
Sandra Litwin i Maksym Papacz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content