Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Ponownie wspaniałe dla nas Mistrzostwa Polski w Pływaniu

„Powtórzyć sukces jest jeszcze trudniej niż odnieść go po raz pierwszy” – słowami brytyjskiej tancerki Margot Fonteyn, zacznę relację ze wspaniałych dla nas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich, w których uczestniczyła dziewięcioosobowa reprezentacja naszej Szkoły. Zawodnicy klasy VIII p, przez trzy dni (14-16.12.2018 r.) rywalizowali z rówieśnikami w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.

Niebywały poziom zawodów (aż dziesięciokrotnie pobite Rekordy Polski), trzydniowa walka o medale przez ponad 550 zawodników ze 144 klubów robiły wrażenie. Tym większe gratulacje należą się niezwykle skromnej, ale o wielkim sercu do pracy i walki, Justynie Borowiak z klasy VIII p. Jej fantastyczny wyścig na 50 m stylem klasycznym z Letnich Mistrzostw Polski do dzisiaj chętnie wspominam, kiedy „zaatakowała” z …ostatniego miejsca w finale i zdobyła brązowy medal. Tym razem występowała w roli jednej z wielu faworytek i świetnie sobie poradziła z presją. Popłynęła rewelacyjnie i obroniła brązowy medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym, przegrywając srebrny medal o… jedną setną sekundy!!! Życie trenerki nie jest łatwe! Oj, nie!

Justyna zdobyła także Wicemistrzostwo Polski w konkurencji 100 m stylem zmiennym! I to jest jej wielki sukces! Gratulujemy! Warto dodać, że w sztafecie 4x 100 m stylem zmiennym Justyna wyprowadziła zespół na ostatniej zmianie z IV na III miejsce.

W tej samej sztafecie na pierwszej zmianie świetnie zaprezentowała się Karolina Strużyk w stylu grzbietowym. Rekord życiowy i to co Karolina robi najlepiej ze wszystkich moich pływaków czyli pływanie pod wodą, dało tak wspaniały wynik końcowy. W sztafecie płynęła także nasza absolwentka, Oliwia Sikorska. Brawo dziewczęta, jestem z Was dumna!

Karolina startowała także w finale B w konkurencji 200 m stylem grzbietowym. O finał 50 m stylem grzbietowym Karolina musiała powalczyć dodatkowo w repasażach i znów nie zawiodła!

Do finału B zakwalifikował się także Jakub Eckardt, pomimo że zmagał się dzień wcześniej z kłopotami żołądkowymi. Blisko Finału A (zabrakło 0.46 sekundy) był Marcin Caliński w niezwykle trudnej konkurencji 200 m stylem motylkowym. Zmagania pływackie zakończył jako pierwszy z rekordem życiowym pobitym o prawie 4 sekundy. Nasze żeńskie sztafety: 4x 200 m stylem dowolnym i 4 x 100 m stylem dowolnym zajęły, tak nielubiane przez zawodników, czwarte miejsce. Sztafety męskie zajęły miejsce w finale: sztafeta 4×100 m stylem dowolnym miejsce VI, a sztafeta 4x 100 m stylem zmiennym VII miejsce. Bardzo dobrze zaprezentował się także: Dawid Kołodyński, poprawiając bardzo znacznie swoje rekordy życiowe. O każdą setną sekundy walczyli także: Wiktor Sarnowicz, Michał Cygan-Duszyński, Antek Nowak i Paulina Szałaj, którzy reprezentowali nas na ZMP w Olsztynie.

Na koniec chciałam napisać o naszym absolwencie, Aleksym Calińskim, cenionym przeze mnie za wielkie serce do walki. Aleksy startował w najbardziej wymagających konkurencjach pływackich, jakimi są między innymi: 400 m stylem dowolnym, 200 m stylem motylkowym czy 400 m stylem zmiennym. Dzięki swojej pracy i rewelacyjnej walce do ostatnich metrów znalazł się w finale A w konkurencji 400 m stylem zmiennym i 200 m stylem motylkowym oraz finale B na 100 m stylem motylkowym!

Gratulujemy!

Opracowała Dorota Serafin

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content