Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Radosna Parada Niepodległości

11 listopada reprezentacja naszej Szkoły brała udział w uroczystej mszy świętej z udziałem J.E. Abpa Józefa Kupnego, w Kościele Garnizonowym p.w. św. Elżbiety. W wypełnionej po brzegi świątyni zgromadzili się żołnierze, harcerze oraz przedstawiciele różnych ugrupowań społecznych i politycznych. Odśpiewano uroczyście Hymn Polski, a po mszy św. Poczet Sztandarowy naszej Szkoły (w składzie Martyna Chącel kl. 6p, Małgorzata Markowicz kl. 8tk i Antoni Nowak kl. 8p) wraz z opiekunką – Panią Renatą Wilińską, jako skład Radosnej Parady Niepodległości, powędrował ulicami miasta na Plac Wolności.
Po przemarszu Pododdziałów Reprezentacyjnych odbyły się oficjalne uroczystości. Na Placu Wolności tłumnie zebrali się mieszkańcy miasta, a w obchodach brali udział Prezydent Wrocławia, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i wielu znamienitych Gości. Podczas wspólnego wykonania hymnu państwowego mieszkańcy Wrocławia utworzyli biało-czerwoną flagę. Czuć było podniosłą atmosferę, a chwile wzruszenia mieszały się z radością. Wszak świętowaliśmy 100 lat wolności naszego kraju!

Renata Wilińska

 

Ten rok jest wyjątkowy – okrągła setna rocznica odzyskania przez  Polskę wolności.
Wrocławianie przeszli przez miasto w biało-czerwonych pochodach, by oddać hołd bohaterom, bez których niepodległość naszego kraju nie byłaby możliwa. Pochody wyruszyły z czterech punktów miasta i spotkały się na placu Wolności, gdzie odbywały się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta.
Głównym trzonem maszerujących były dzieci i młodzież wrocławskich szkół.

Uczniowie naszej Szkoły pod opieką pań: Anny Chocaj, Zofii Piękoś, Olgi Kalety, i Agnieszki Tańskiej jak co roku wzięli udział w Radosnej Paradzie Niepodległości i przemaszerowali ulicami miasta przystrojeni w barwy narodowe.
Hasłem przewodnim naszej grupy to „Czerwone maki Monte Casino” ,więc  dziewczynki przystroiły się w maki, a chłopcy w żołnierskie mundury.

Podczas głównych uroczystości wszyscy uczestnicy zaśpiewali wspólnie hymn państwowy i utworzyli widzianą z góry wspaniałą biało-czerwoną flagę.
Uczniowie podziwiali ceremoniał formacji wojskowych, przemarsz orkiestry dętej, tańce i śpiew artystów.
W uroczystościach wzięło udział kilkanaście tysięcy zgromadzonych.

Ta uroczystość zapadnie na długo w naszych sercach i pamięci.

nauczyciel historii Anna Chocaj
45945764_293956607994936_199711302044614656_n
Galeria – kliknij zdjęcie

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content