Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Rafał Kubacki – Olimpijczyk, Mistrz Świata w Judo

 Trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich, Dwukrotny Mistrz Świata     i wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Polski był naszym gościem 7 listopada 2019 r. podczas kolejnej już edycji ,,Spotkania z Mistrzem” (imprezy odbywającej się cyklicznie od 2015 r.).

Po krótkim przedstawieniu przez pana Artura Borowieckiego   i przywitaniu przez pana wicedyrektora ds. sportu Janusza Świteckiego naszego gościa i towarzyszących mu osób: trenera Macieja Zamęckiego oraz zawodniczek Aleksandry i Tatiany Trochinave rozpoczęło się spotkanie, inne niż dotychczasowe. Nasz gość uczył bowiem sztuki bezpiecznego upadania.

Pan Rafał Kubacki to jeden z najsłynniejszych judoków w Polsce, ale także ambasador ogólnopolskiego programu, realizowanego przez Polski Związek Judo we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Unią Europejską, UKEMI – Szkoła Bezpiecznego Upadania.

Na początku spotkania nasi goście demonstrowali różne rodzaje padów występujących w judo. Następnie przyszedł czas na pokazy w parach. Bardzo widowiskowe okazały się pady wykonywane przez pana trenera Zamęckiego nad leżącymi na matach zawodniczkami. Punktem kulminacyjnym było zaproszenie do pokazu dwóch uczniów (dziewczynki i chłopca). Oczywiście większość uczniów SSP nr 72 chciało wziąć udział w ćwiczeniach! Na szczęście sprawnie i bez większego zamieszania wybrane zostały dwie osoby, które wraz paniami Aleksandrą i Tatianą leżały na materacach, a nad nimi wykonał przeskok trener Zamęcki! Brawom nie było końca!

Następnie odbyły się próby walk z naszymi gośćmi. I ponownie trojgu uczniom dopisało szczęście. Szczęściarze (taki komentarz usłyszałam o ,,wybrańcach”) mogli wykonać rzut w starciu z trenerem Maciejem i zaproszonymi zawodniczkami.

Po bardzo dynamicznej części spotkania przyszedł czas na prezentację przedstawioną przez pana Rafała nt. ,,Wypadków komunikacyjnych”. Wielu z nich można było uniknąć wiedząc, jak należy się zachować podczas upadków na nartach, rowerze, hulajnodze czy deskorolce.

Po prezentacji nasi goście pokazywali jazdę na deskorolce zakończoną upadkiem na maty. Pan trener Zamęcki wraz z zawodniczkami pokazywali,  a pan Kubacki objaśniał, jak należy zachować się podczas upadania w przód, tył czy w bok. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem oglądaliśmy i słuchaliśmy naszych gości!

Na koniec podziękowania za przyjęcie zaproszenia na spotkanie złożył sportowcom w imieniu społeczności SSP nr 72 pan wicedyrektor Janusz Świtecki.

Nie obyło się bez,, żółwików” z Mistrzem i wspólnych zdjęć!

Dziękujemy panu Kubackiemu, trenerowi Zamęckiemu oraz paniom Aleksandrze i Tatianie za spotkanie, które było bardzo ciekawe i pouczające. Życzymy wszystkim, aby kiedy już zdarzą się upadki, to żeby zawsze były  bezpieczne!

CFC_0190
Galeria – kliknij zdjęcie

 

Opracowała: Dorota Serafin
Zdjęcia: Mateusz Matlęga

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content