Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Renata Mauer-Różańska – Mistrzyni Olimpijska w Strzelectwie

W piątek 22.04.2016 r. miała miejsce V edycja projektu ,,Spotkanie z Mistrzem”. Spotkanie uświetniła swoją obecnością Mistrzyni Olimpijska w Strzelectwie Sportowym Renata Mauer-Różańska, trzykrotna medalistka Mistrzostw Świata i sześciokrotna medalistka Mistrzostw Europy w strzelectwie.

Po powitaniu arcymistrzyni przez Panią Dyrektor, Bogumiłę Kopacką-Gajec, dwukrotna Mistrzyni Olimpijska z Atlanty i Sydney rozpoczęła spotkanie opowieścią o Igrzyskach Olimpijskich, o tym jak wygląda wioska olimpijska, jak ubierają się sportowcy podczas Igrzysk. Zaprezentowała też kartę akredytacyjną, którą noszą wszyscy sportowcy podczas najważniejszej dla nich imprezy.

Następnie Pani Renata pokazała zgromadzonym uczniom z wszystkich klas IV oraz sportowych swój złoty medal olimpijski z Sydney (medale złoty i brązowy Igrzysk Olimpijskich w Atlancie znajdują się w Warszawie w siedzibie PKOl). Dzięki uprzejmości naszego gościa, uczniowie mogli dotknąć, a nawet założyć na szyję medal olimpijski z Sydney. Także my, nauczyciele zgromadzeni w sali gimnastycznej, z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy ,,złoto” Pani Mauer-Różańskiej.

Pani Renata zaprezentowała nam także emocjonujący, trzyminutowy film z finału olimpijskiego, podczas którego zdobyła złoty medal.
Potem było jeszcze ciekawiej! Mistrzyni Olimpijska przyniosła na spotkanie w naszej Szkole strój strzelecki, który składał się z kurtki i spodni, uszytych ze specjalnego sztywnego materiału, oraz specjalnych butów. Warto dodać, że każdy element stroju strzelca jest dokładnie sprawdzany przez sędziego przed rozpoczęciem zawodów.

Punktem kulminacyjnym spotkania był pokaz karabinu pneumatycznego.
Mistrzyni Olimpijska zaprezentowała postawę strzelecką, a następnie oddała strzał ,,na sucho” czyli bez amunicji. Na zawodach Pani Renata strzelała z karabinu pneumatycznego z odległości 10 metrów do tarczy, której ,,dziesiątka” ma średnicę 0.5 milimetra! Robi wrażenie! Taką tarczę także mogliśmy obejrzeć ,,na żywo”!

Potem był czas na pytania do naszego sympatycznego gościa, a następnie Pani Renata z anielską wręcz cierpliwością rozdawała dzieciom autografy.

Na zakończenie Pani Dyrektor w towarzystwie Wicedyrektora ds. sportu wręczyła Pani Mauer–Różańskiej czepek z logo Szkoły. My także zostaliśmy obdarowani: plakatem z Dolnośląskimi Olimpijczykami i książką o tej samej tematyce. Dziękujemy!

CFC_0093resize CFC_0021resize CFC_0085resize CFC_0071resize CFC_0070resize CFC_0057resize CFC_0098resize CFC_0120resize CFC_0135resize CFC_0152resize CFC_0109resize CFC_0167resize CFC_0169resize CFC_0170resize CFC_0177resize CFC_0186resize CFC_0193resize CFC_0207resize CFC_0219resize CFC_0234resize CFC_0261resize

CFC_0033resize Opracowała: Dorota Serafin
Fotorelacja: Maksym Papacz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content