IX Dolnośląski Piknik Olimpijski
9 czerwca 2019 r. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72 uczestniczyła w IX Dolnośląskim Pikniku Olimpijskim.
Dorota Serafin
Powrót do góry
9 czerwca 2019 r. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72 uczestniczyła w IX Dolnośląskim Pikniku Olimpijskim.
Dorota Serafin
W ostatnim czasie nasza Szkoła, wzniosła się na wyżyny w dziedzinie piłki nożnej. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to zespół dziewcząt zdobył wicemistrzostwo Wrocławia i reprezentował nasze miasto w Oławie na szczeblu powiatowym.
W kadrze Mateusza Matlęgi znalazły się: Magda Sobko, Aleksandra Binko, Magda Hołyńska, Maja Kotkiewicz, Marta Suwała, Natasza Pewniak, Julia Morawska, Julia Przytuła, Karolina Skalik oraz Julia Konopka.
Mateusz Matlęga
Dnia 10.05.2019 r. na terenie pływalni Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 im. Władka Zarembowicza odbędzie się XVIII MEMORIAŁ WŁADKA ZAREMBOWICZA.
Szczegółowe informacje znajdują się w pliku ==> pobierz plik
Dyrektor Janusz Świtecki
„Powtórzyć sukces jest jeszcze trudniej niż odnieść go po raz pierwszy” – słowami brytyjskiej tancerki Margot Fonteyn, zacznę relację ze wspaniałych dla nas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich, w których uczestniczyła dziewięcioosobowa reprezentacja naszej Szkoły. Zawodnicy klasy VIII p, przez trzy dni (14-16.12.2018 r.) rywalizowali z rówieśnikami w Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym Aquasfera w Olsztynie.
Niebywały poziom zawodów (aż dziesięciokrotnie pobite Rekordy Polski), trzydniowa walka o medale przez ponad 550 zawodników ze 144 klubów robiły wrażenie. Tym większe gratulacje należą się niezwykle skromnej, ale o wielkim sercu do pracy i walki, Justynie Borowiak z klasy VIII p. Jej fantastyczny wyścig na 50 m stylem klasycznym z Letnich Mistrzostw Polski do dzisiaj chętnie wspominam, kiedy „zaatakowała” z …ostatniego miejsca w finale i zdobyła brązowy medal. Tym razem występowała w roli jednej z wielu faworytek i świetnie sobie poradziła z presją. Popłynęła rewelacyjnie i obroniła brązowy medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym, przegrywając srebrny medal o… jedną setną sekundy!!! Życie trenerki nie jest łatwe! Oj, nie!
Justyna zdobyła także Wicemistrzostwo Polski w konkurencji 100 m stylem zmiennym! I to jest jej wielki sukces! Gratulujemy! Warto dodać, że w sztafecie 4x 100 m stylem zmiennym Justyna wyprowadziła zespół na ostatniej zmianie z IV na III miejsce.
W tej samej sztafecie na pierwszej zmianie świetnie zaprezentowała się Karolina Strużyk w stylu grzbietowym. Rekord życiowy i to co Karolina robi najlepiej ze wszystkich moich pływaków czyli pływanie pod wodą, dało tak wspaniały wynik końcowy. W sztafecie płynęła także nasza absolwentka, Oliwia Sikorska. Brawo dziewczęta, jestem z Was dumna!
Karolina startowała także w finale B w konkurencji 200 m stylem grzbietowym. O finał 50 m stylem grzbietowym Karolina musiała powalczyć dodatkowo w repasażach i znów nie zawiodła!
Do finału B zakwalifikował się także Jakub Eckardt, pomimo że zmagał się dzień wcześniej z kłopotami żołądkowymi. Blisko Finału A (zabrakło 0.46 sekundy) był Marcin Caliński w niezwykle trudnej konkurencji 200 m stylem motylkowym. Zmagania pływackie zakończył jako pierwszy z rekordem życiowym pobitym o prawie 4 sekundy. Nasze żeńskie sztafety: 4x 200 m stylem dowolnym i 4 x 100 m stylem dowolnym zajęły, tak nielubiane przez zawodników, czwarte miejsce. Sztafety męskie zajęły miejsce w finale: sztafeta 4×100 m stylem dowolnym miejsce VI, a sztafeta 4x 100 m stylem zmiennym VII miejsce. Bardzo dobrze zaprezentował się także: Dawid Kołodyński, poprawiając bardzo znacznie swoje rekordy życiowe. O każdą setną sekundy walczyli także: Wiktor Sarnowicz, Michał Cygan-Duszyński, Antek Nowak i Paulina Szałaj, którzy reprezentowali nas na ZMP w Olsztynie.
Na koniec chciałam napisać o naszym absolwencie, Aleksym Calińskim, cenionym przeze mnie za wielkie serce do walki. Aleksy startował w najbardziej wymagających konkurencjach pływackich, jakimi są między innymi: 400 m stylem dowolnym, 200 m stylem motylkowym czy 400 m stylem zmiennym. Dzięki swojej pracy i rewelacyjnej walce do ostatnich metrów znalazł się w finale A w konkurencji 400 m stylem zmiennym i 200 m stylem motylkowym oraz finale B na 100 m stylem motylkowym!
Gratulujemy!
Opracowała Dorota Serafin
W dniach 16.11.-2.12.2018 r w dalekiej Australii w miejscowości Adelajda odbyły się Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym.
Polacy startowali w zawodach masters, drużyn narodowych seniorów i Juniorów oraz drużyn klubowych.
Zawody rozpoczęli mastersi. Nasza zawodniczka, Magdalena Mężyk zdobyła 5 miejsce na dystansie 100 m holowanie manekina w płetwach.
Nasz były uczeń PAWEŁ WERNER reprezentant Polski seniorów zajął : 3 miejsce na dystansie 200 m z przeszkodami , 3 miejsce w sztafecie 4x50m z przeszkodami razem z W. Kotowskim, A.Dubielem, C.Kępą .
Panowie zajęli 3 miejsce w sztafecie 4×25 m holowanie manekina w składzie : B.Stanielewicz, W.Kotowski, C.Kępa i A.Dubiel. Trenerem kadry panów jest pan Sławomir Juszkiewicz. Aktualnie Paweł Werner trenuje pływanie w klubie MKS JUVENIA WROCŁAW , jego trenerem jest pan Grzegorz Widanka, pierwszym trenerem Pawła była pani Beata Zysiak- Christ.
Jeszcze lepiej spisały się panie .Nasza reprezentacja narodowa zdobyła 3 medale : 1 złoty i 2 brązowe oraz ustanowiła rekord świata. Złoty medal zdobyła sztafeta 4X50 m z przeszkodami w składzie: Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz , Klaudia Naziębło i Alicja Tchórz poprawiając rekord świata . Na co dzień cała czwórka trenuje pływanie w Juvenii Wrocław pod okiem trenera Grzegorza Widanki. Brązowy medal zdobyła indywidualnie Alicja Tchórz na dystansie 200m z przeszkodami. Drugi brązowy medal wypływała sztafeta 4×50 m z pasem ratowniczym w składzie takim jak z przeszkodami.
Alicja Tchórz pływała na dystansie 100 m holowanie manekina w płetwach , w którym zajęła 6 miejsce poprawiając rekord Polski.
Sztafeta mieszana 4x50m w składzie: K.Fiedkiewicz, C.Kępa,B.Stanielewicz i A.Tchórz zajęła 8 miejsce. W składzie kadry narodowej pań były jeszcze : Wiktoria Samuła i Anna Nocoń. Trenerem kadry narodowej kobiet był pan Jacek Lelewski.
Zmagania seniorów przeniosły się nad ocean. Jednak tam reprezentował nas tylko Adam Dubiel , który startował w konkurencji 400m stylem dowolnym i zajął 13 miejsce.
Na pływalni rozpoczęły się dwudniowe zmagania juniorów .
Tutaj klasą błysnął Hubert Nakielski, który zdobył złoty medal w konkurencji 200 m super ratownik, srebrny medal na 100 m ratowanie kombinowane i brązowy medal na 50 m holowanie manekina, a razem z kolegami zdobył srebrny medal w sztafecie 4×25 m holowanie manekina [Lis, Dubas i Chwałkiewicz.]
Wśród pań indywidualnie błysnęła Dominika Kossakowska srebrna medalistka na 200 m stylem dowolnym z przeszkodami.
Zespoły sztafetowe pań zdobyły 2 brązowe medale w konkurencji 4×25 m holowanie manekina i 4×50 m z pasem ratowniczym.
Nasza absolwentka Wiktoria Gielniewska , zajęła 16 miejsce w konkurencji 200 m super ratownik.
Zmagania juniorów również przeniosły się nad ocean a po dniu przerwy rozpoczęły się trzydniowe zmagania zespołów klubowych .
Jedynym zespołem z Polski był Wrocław Rescue Team złożony z 10 zawodników : 6 pań i 4 panów.
Pierwszy medal srebrny na 200 m stylem dowolnym z przeszkodami zdobywa Paweł Werner i poprawia rekord Polski.
Następne medale wywalczyliśmy w sztafetach. Najpierw dziewczęta zdobywają złoty medal w sztafecie 4×50 m z przeszkodami ,płynąc w składzie: Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło i Alicja Tchórz. Panowie nie byli dużo gorsi w tej samej sztafecie wypływali brązowy medal w składzie: Bartosz Makowski, Michael Oleasz, Paweł Borycki i Paweł Werner.
Na koniec dnia w konkurencji rzut liną nasz duet pań Magdalena Mężyk i Wiktoria Gielniewska zdobyły 5 miejsce na świecie.
W drugim dniu zmagań indywidualnie w finale b konkurencji 50 m holowanie manekina starowali Bartek Makowski i Paweł Borycki zajmując 5 i 8 miejsce.
Również na koniec dnia sztafeta panów 4×25 m holowanie manekina zajęła 6 miejsce płynąc w składzie: Paweł Werner, Paweł Borycki , Michael Oleasz i Bartek Makowski.
W kolejnym trzecim dniu, na pływalni indywidualnie w finale A na 200 m super ratownik 5 miejsce zajął Paweł Borycki
Piękne chwile nastąpiły w wyścigach sztafet na dystansie 4×50 m z pasem ratowniczym. Najpierw wystartowały panie i we wspaniałym stylu zdobyły złoty medal i poprawiły rekord świata w składzie : Dominika Sztandera , Klaudia Naziębło, Kornelia Fiedkiewicz i Alicja Tchórz.
Panowie w swoim wyścigu sztafetowym zajęli 4 pozycję, płynąc w składzie: Paweł Werner ,Michael Oleasz ,Bartek Makowski i Paweł Borycki .
Paweł Werner i Paweł Borycki są absolwentami SSP 72.
Trenerami Wrocław Rescue Team byli : Grzegorz Widanka i Jacek Lelewski
Jacek Lelewski
Po raz kolejny nasza szkoła poszczycić się może czołową lokatą we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Dolnego Śląska w ramach Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w roku szkolnym 2017/2018.
Na ponad pół tysiąca placówek z całego województwa zajęliśmy 1. miejsce.
Oficjalne ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem nagród odbyło się 11.10.2018r. w Olszynie podczas Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019.
Niniejszy plik zawiera klasyfikację szkół z podziałem na zawody w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży oraz wyniki współzawodnictwa na najlepszy i najbardziej usportowiony powiat
Na ten znakomity wynik wpływ miały osiągnięcia w następujących dyscyplinach sportowych:
– strzelectwie sportowym
– biegach przełajowych
– minipiłka ręczna
– „Złoty krążek”
– badminton
– snowboard
– narciarstwo alpejskie
– Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce
– „Błękitna sztafeta”
Jest to sukces uczniów oraz efekt ogromnej pracy i zaangażowania nauczycieli / trenerów wychowania fizycznego.
Przed nami nowe wyzwania i cele do osiągnięcia w sportowych zmaganiach.
Naszym zmaganiom towarzyszy motto „ Nie narzekaj, że masz pod górę, skoro zmierzasz na sam szczyt”.
Poprzeczkę postawiliśmy wysoko i damy z siebie wszystko, aby wynik powtórzyć w kolejnym roku szkolnym.
Mateusz Matlęga
Copyright © 2023 | All Rights Reserved by SSP nr 72 Wrocław | Obozy żeglarskie