Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Wspniałe osiągnięcia w Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Velka Cena Mesta Trutnova”

W dniach 6 – 7 października 2018 r.  pływacy z klasy VII i VIII wystartowali w Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Velka Cena Mesta Trutnova”. Wyjazd został zorganizowany przez Międzyszkolny Klub Sportowy Juvenia Wrocław. Cała reprezentacja pływacka klubu liczyła 34 zawodników.
Kapitanem drużyny był absolwent naszej Szkoły olimpijczyk Paweł Werner, który inspirował młodzież swoją pasją do sportu . Obserwując Pawła można się wiele nauczyć. To prawdziwy Mistrz, który potrafi pogodzić w sobie różne cechy. Pracowitość i perfekcjonizm łączy umiejętnie z skromnością i uśmiechem. Mieliśmy wrażenie, że gdy odnosi zwycięstwo (finałowy bieg na 200 m stylem dowolnym), to wygrywa z samym sobą, a nie z rywalem. I oby ten rodzaj myślenia i działania obrali wszyscy wychowankowie naszej szkoły. Porównywanie się do innych nie przynosi takiej korzyści jak refleksja nad własnym rozwojem. Autorefleksja wytycza drogę do osiągnięcia mistrzostwa nie tylko w sporcie, ale w istotnych cechach całego życia.
Mamy nadzieję, że te zawody zainspirują dzieci nie tylko do zwycięstw nad kolegami i koleżankami, ale do pokonywania własnych słabości i czerpania z tego ogromnej satysfakcji oraz radości.

Sukcesy Uczniów SSP nr 72
Justyna Borowiak – I miejsce 200 m stylem zmiennym, II miejsce 100 m stylem klasycznym, Finał kategorii Open 200 m stylem dowolnym
Wiktor Sarnowicz – I miejsce 100 m stylem klasycznym
Anna Traczyk – III miejsce 100 m stylem zmiennym, II miejsce 50 m stylem grzbietowym
Magda Lechowska – I miejsce 50 m stylem dowolnym, I miejsce 50 m stylem grzbietowym, II miejsce 100 m stylem zmiennym, III miejsce 50 m stylem motylkowym, II miejsce 50 m stylem klasycznym
Bartosz Kadej – III miejsce 50 m stylem grzbietowym, III miejsce 100 m stylem zmiennym

Sukcesem wszystkich zawodników są nowe rekordy życiowe, nowe doświadczenia i wnioski do dalszej pracy oraz dużo radości z tworzenia lubiącej się drużyny – zgodnie z hasłem przewodnim klubu MKS Juvenia – „United We Stand”

Gratulujemy sukcesów i życzymy dużo radości z uczestnictwa w zawodach i popularyzacji sportowej kultury.

 

 

1 2

Małgorzata Gembicka

Wspaniałe dla nas Mistrzostwa Polski w Pływaniu

Ostatnim wydarzeniem pływackim dla sportowców naszej Szkoły, w roku szkolnym 2017/2018, były Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w Olsztynie w dniach 29.06. – 01.07.2018 r.
Przez wyczerpujące trzy dni zmagań pływackich w olsztyńskiej Aquasferze debiutująca na Mistrzostwach Polski reprezentacja SSP nr 72 zaprezentowała się znakomicie!
Największy sukces indywidualnie odniosła Justyna Borowiak (klasa VIII p). Nasza pływaczka po pięknej i niezwykle zaciętej walce zdobyła brązowy medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym. Brawo!
Warto dodać, że Justyna zakwalifikowała się do finału z … ostatnim czasem, pokonując w eliminacjach 80 zawodniczek z całego kraju. W finale popłynęła znakomicie, ku wielkiej radości swojej trenerki (czyli mojej) i licznej grupy naszych kibiców, zajmując wspaniałe trzecie miejsce.
Jak na Justynę przystało, w każdym następnym wyścigu pływackim walczyła o każdą setną sekundy, zajmując za każdym razem miejsca w finale. I tak w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym zajęła IV miejsce, 200 metrów stylem klasycznym VI miejsce, a w finale 200 metrów stylem dowolnym zajęła bardzo dobre VII miejsce.
W czołówce pływaków w Polsce swojego rocznika znalazł się także Jakub Eckardt, kwalifikując się do finału 50 metrów stylem dowolnym i zajmując w nim bardzo dobre – VIII miejsce. Przypomnę tylko, że Jakub musiał rywalizować w eliminacjach o finał z ponad 180 zawodnikami z całego kraju!!! A dwa tygodnie wcześniej walczył … z chorobą.
Warto podkreślić, że do finału B zakwalifikował się Marcin Caliński, w niezwykle trudnej i wymagającej konkurencji jaką jest 200 metrów stylem motylkowym! Kto płynął chociaż raz ten dystans delfinem, wie o czym piszę…
Wspaniale zaprezentowali się także nasi sportowcy w sztafetach:
Mistrzostwo Polski w konkurencji 4 x 100 m stylem dowolnym zdobyła Justyna Borowiak z koleżankami z MKS Juvenia Wrocław.
Wicemistrzostwo Polski w konkurencji 4 x 200 m stylem dowolnym zdobyły: Karolina Strużyk i Justyna Borowiak z koleżankami z MKS Juvenia Wrocław.
VII miejsce zajęli w konkurencji 4 x 100 m stylem dowolnym: Jakub Eckardt, Marcin Caliński, Antoni Nowak i Michał Hatłas z MKS Juvenia Wrocław.
VIII miejsce zajęli w konkurencji 4 x 100 m stylem zmiennym: Marcin Caliński, Michał Cygan-Duszyński, Jakub Eckardt i Aleksy Caliński (absolwent naszej Szkoły).
W końcowej klasyfikacji drużynowej zajęliśmy (wspaniałe) III miejsce w Polsce (wraz z zawodnikami MKS Juvenia Wrocław).
W Mistrzostwach Polski w Olsztynie uczestniczyli także Ada Sikorska, Wiktor Sarnowicz i Dawid Kołodyński, którzy ustanowili swoje nowe rekordy życiowe! Brawo!
Gratulujemy Wszystkim uczestnikom!!!

SAM_2438 SAM_2441 SAM_2442

Opracowała: trener Dorota Serafin

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content