Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Sukcesy absolwentów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72

W dniach 16.11.-2.12.2018 r w dalekiej Australii w miejscowości Adelajda odbyły się Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym.

Polacy startowali w zawodach masters, drużyn narodowych seniorów i Juniorów oraz drużyn klubowych.

Zawody rozpoczęli mastersi. Nasza zawodniczka, Magdalena Mężyk zdobyła 5 miejsce na dystansie 100 m holowanie manekina w płetwach.

Nasz były uczeń PAWEŁ WERNER reprezentant Polski seniorów zajął : 3 miejsce    na dystansie 200 m z przeszkodami , 3 miejsce  w sztafecie 4x50m z przeszkodami razem z W. Kotowskim, A.Dubielem, C.Kępą .

Panowie zajęli 3 miejsce w sztafecie 4×25 m holowanie manekina w składzie : B.Stanielewicz, W.Kotowski, C.Kępa i A.Dubiel. Trenerem kadry panów jest pan Sławomir Juszkiewicz. Aktualnie Paweł Werner trenuje pływanie w klubie MKS JUVENIA WROCŁAW , jego trenerem jest pan Grzegorz Widanka, pierwszym trenerem Pawła była pani Beata Zysiak- Christ.

Jeszcze lepiej spisały się panie .Nasza reprezentacja narodowa zdobyła 3 medale : 1 złoty i 2 brązowe oraz ustanowiła rekord świata. Złoty   medal zdobyła sztafeta 4X50 m z przeszkodami w składzie: Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz , Klaudia Naziębło i Alicja Tchórz poprawiając rekord świata . Na co dzień cała czwórka trenuje pływanie w Juvenii Wrocław pod okiem trenera Grzegorza Widanki. Brązowy medal zdobyła indywidualnie Alicja Tchórz na dystansie 200m z przeszkodami. Drugi brązowy medal wypływała sztafeta 4×50 m z pasem ratowniczym w składzie takim jak z przeszkodami.
Alicja Tchórz pływała na dystansie 100 m holowanie manekina w płetwach , w którym zajęła 6 miejsce poprawiając rekord Polski.

Sztafeta mieszana 4x50m w składzie: K.Fiedkiewicz, C.Kępa,B.Stanielewicz i A.Tchórz zajęła 8 miejsce. W składzie kadry narodowej pań były jeszcze : Wiktoria Samuła i Anna Nocoń. Trenerem kadry narodowej kobiet był pan Jacek Lelewski.

Zmagania seniorów przeniosły się nad ocean. Jednak tam reprezentował nas tylko Adam Dubiel , który startował w konkurencji 400m stylem dowolnym i zajął 13 miejsce.

Na pływalni rozpoczęły się dwudniowe zmagania juniorów .
Tutaj klasą błysnął Hubert Nakielski, który zdobył złoty medal w konkurencji 200 m super ratownik, srebrny medal na 100 m ratowanie kombinowane i brązowy medal na 50 m holowanie manekina, a razem z kolegami zdobył srebrny medal w sztafecie 4×25 m holowanie manekina [Lis, Dubas i Chwałkiewicz.]
Wśród pań indywidualnie błysnęła Dominika Kossakowska srebrna medalistka na 200 m stylem dowolnym z przeszkodami.
Zespoły sztafetowe pań zdobyły 2 brązowe medale w konkurencji 4×25 m holowanie manekina i 4×50 m z pasem ratowniczym.
Nasza absolwentka Wiktoria Gielniewska , zajęła 16 miejsce w konkurencji 200 m super ratownik.

Zmagania juniorów również przeniosły się nad ocean a po dniu przerwy rozpoczęły się trzydniowe  zmagania zespołów klubowych .
Jedynym zespołem z Polski był Wrocław Rescue Team złożony z 10 zawodników : 6 pań i 4 panów.
Pierwszy medal srebrny na 200 m stylem dowolnym z przeszkodami zdobywa Paweł Werner i poprawia rekord Polski.

Następne medale wywalczyliśmy w sztafetach. Najpierw dziewczęta zdobywają złoty medal w sztafecie 4×50 m z przeszkodami ,płynąc w składzie: Dominika Sztandera, Kornelia   Fiedkiewicz, Klaudia Naziębło i Alicja Tchórz. Panowie nie byli dużo gorsi w tej samej sztafecie wypływali brązowy medal  w składzie: Bartosz   Makowski, Michael Oleasz, Paweł Borycki i Paweł Werner.

Na koniec dnia w konkurencji rzut liną nasz duet pań Magdalena Mężyk i Wiktoria Gielniewska  zdobyły 5 miejsce na świecie.

W drugim dniu zmagań indywidualnie w finale b konkurencji 50 m holowanie manekina starowali Bartek Makowski i Paweł Borycki zajmując 5 i 8 miejsce.

Również na koniec dnia sztafeta panów 4×25 m holowanie manekina zajęła 6 miejsce płynąc w składzie: Paweł Werner, Paweł Borycki , Michael Oleasz i Bartek Makowski.

W kolejnym trzecim dniu, na pływalni indywidualnie w finale A na 200 m super ratownik 5 miejsce zajął Paweł Borycki

Piękne chwile nastąpiły w wyścigach sztafet na dystansie 4×50 m z pasem ratowniczym. Najpierw wystartowały panie i we wspaniałym stylu zdobyły złoty medal i poprawiły rekord świata w składzie : Dominika Sztandera , Klaudia Naziębło, Kornelia Fiedkiewicz i Alicja Tchórz.

Panowie w swoim wyścigu sztafetowym zajęli 4 pozycję, płynąc w składzie: Paweł Werner ,Michael Oleasz ,Bartek Makowski i Paweł Borycki .
Paweł Werner i Paweł Borycki są absolwentami SSP 72.

Trenerami Wrocław Rescue Team byli : Grzegorz   Widanka i Jacek Lelewski