Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

SUKCESY W KONKURSIE KALIGRAFICZNYM

W piątek 12.01.2018 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Szkockiej 64 odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za najpiękniejsze prace zgłoszone do III Edycji Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego Zapomniana Sztuka Kaligrafii. Aż czworo uczniów naszej Szkoły znalazło się w gronie najlepszych w umiejętności pięknego pisania. Po raz 3. Kinga Suwała z kl. VI c (naucz. Elżbieta Adamowicz-Probala) została laureatką konkursu, zdobywając w tym roku II miejsce. Marta Suwała i Kacper Grądziel z kl. IV tk (naucz. Agnieszka Stobiecka-Świtała) zdobyli wyróżnienia, a praca Natalii Zinczuk z kl. VI c również została doceniona przez jurorów i zakwalifikowana na wystawę najpiękniejszych prac prezentowaną w ZS nr 3 do końca lutego. Uczniowie zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami, bonami do EMPIK-u i voucherami do kina, a ich nauczycielom wręczono podziękowania.

Przed rozdaniem nagród odbył się bardzo ciekawy pokaz mody hotelarskiej i obsługi kelnerskiej, co spotkało się z dużym uznaniem zaproszonych gości. Następnie historyk, kustosz Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach, pan Wojciech Schaffer w tradycyjnym stroju średniowiecznego skryby opowiedział o narodzinach i rozwoju kaligrafii, a w dalszej części spotkania przeprowadził bardzo ciekawe warsztaty kaligraficzne. Wszyscy obecni uczniowie mogli poćwiczyć umiejętność pisania gęsim piórem na czerpanym papierze z użyciem prawdziwego atramentu.

Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu za wiele atrakcji podczas rozdania nagród i już czekamy na przyszłoroczną edycję konkursu!

IMG-20180201-WA0054 IMG-20180201-WA0050 IMG-20180201-WA0036 IMG-20180201-WA0031 IMG-20180201-WA0017

Kinga Suwała i Natalia Zinczuk
Korekta: Elżbieta Adamowicz-Probala
Fotodokumentacja: Natalia Zinczuk

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content