Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Szkolny Konkurs Mitologiczny 2015

Olimp w SSP 72

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Fotorelacja

Dotarło do mnie na Olimp zaproszenie ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 na Konkurs Mitologiczny Klas Piątych, który odbył się 28 kwietnia 2015 r.
Wysłałem tam mojego brata Hadesa, gdyż należał się braciszkowi zaległy urlopik.
Hades (chociaż straszny z niego ponurak ) był zachwycony!!!! Opowiadał mi przez calutki tydzień o Waszym konkursie. Aż w Podziemiu tworzyły się korki z tego powodu. Wzdychał, jakie to piękne były stroje, a jakie drzewa genealogiczne. Był naprawdę zdumiony Waszymi pomysłami i wiedzą, bo nie na co dzień spotyka się takich ekspertów z mitologii greckiej.
A najlepiej o Waszej rozległej wiedzy świadczy to, że mój braciszek, słysząc niektóre pytania, drapał się tylko po głowie i sprawdzał potem w Wikipedii, co oznacza słowo Symplegady i omfalos.
Szczerze mówiąc, nawet ja nie wszystko potrafię spamiętać i musiałem znowu pytać Atenę, jak to było z tą Arachne… Ale każdy z nas ma przecież jakąś piętę achillesową. Niektóre pytania były niezwykle trudne, muszę to przyznać i pogratulować zwycięzcom. Musicie wiedzieć, że uwielbiam rywalizację. Hades przekazał mi, że pierwsze miejsce zajęła klasa Vd, drugie-klasa Va, natomiast trzecie Vb. Laureatów oraz dwie pozostałe klasy, Ve oraz Vc, zapraszam w nagrodę w moje boskie progi na smaczny nektar i ambrozję.
Szczególnie ugoszczę zwycięzców rywalizacji indywidualnej- Alicję Wrońską z klasy Vb, która zajęła pierwsze miejsce, oraz Annę Klocek z Vd, która zajęła miejsce drugie. Na trzecim miejscu znalazł się Mikołaj Antoniewicz również z kl. Vd. Te osoby wykazały się rozległą wiedzą, rozwiązując test sprawdzający znajomość wszystkich mitów greckich.
Wracając jeszcze do konkursu… Najbardziej podobała mi się Wasza pomysłowość w przygotowaniu przebrań. Hades dokładnie mi opisał pięknie przygotowane stroje Aresa, Posejdona, Ateny, Afrodyty, Tanatosa, Apolla oraz Iris. Nawet JA tam byłem. Ponoć przybyła również Pandora (mądrze zrobiliście, konfiskując jej puszkę). Atena i Afrodyta do tej pory bez przerwy przechwalają się, jak to uczniowie je lubią. Nie ukrywam, że ja z Posejdonem też się przechwalamy, tylko nikomu o tym nie mówcie, bo skażę Was na syzyfową pracę… Cały Olimp jest pod wrażeniem Waszych zdolności, a niejeden Grek pozazdrościłby Wam kostiumów.
Obiecuję, że w przyszłym roku pojawię się na konkursie osobiście.

Pozdrawiam Was serdecznie
Zeus

Napisała Ania Klocek
Wsparcia udzieliła Elżbieta Adamowicz-Probala

 

Fotorelacja w zakładce Rok 2014/2015

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content