Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

 Udany zimowy obóz sportowy klas pływackich!

Tradycją naszej Szkoły są wyjazdy na obozy sportowe. Wyjazdy te mają swój niepowtarzalny klimat i dzieci oraz młodzież chętnie biorą w nich udział. Poza tym kto nie chciałby spędzić kilku dni z przyjaciółmi?

W tym roku, pomimo pandemii, ku zadowoleniu dzieci i ich rodziców, udało się nam jako czynnym zawodnikom posiadającym licencję Polskiego Związku Pływackiego, wyjechać do Stronia Śląskiego na zimowy obóz sportowy w dniach 22-29.01.2021 r.

Pływacy z klas IV-VIII, spędzili w gronie kolegów i koleżanek osiem wspaniałych dni. Już samo przebywanie ze sobą (oczywiście w reżimie sanitarnym) sprawiło wszystkim dużo radości. W sekrecie napiszę, że nam nauczycielom także było niezwykle przyjemnie widzieć naszych uczniów radosnych i szczęśliwych!

Dni były wypełnione zabawami na świeżym powietrzu, treningami na niezwykle ładnej i historycznej pływalni w Lądku Zdroju, wybudowanej w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Był oczywiście też czas na jacuzzi i zjeżdżalnię! Piesze wycieczki, okraszane rzucanymi co pewien czas śnieżkami. Gry i zabawy w szkolnej sali gimnastycznej w Stroniu Śląskim (przy okazji odkryłam, że dziewczyny z naszej Szkoły lubią grać w piłkę nożną i nieźle sobie radzą! Brawo Dziewczyny!). Nie zabrakło także jazdy na sankach, wieczoru z grami planszowymi oraz kalamburami (niektóre osoby są wprost stworzone do tej gry!). Było zabawnie i wesoło!

Warto dodać, że uczniowie klasy 7p z trenerem Arturem Borowieckim i p. Ewą Kraszkiewicz przemierzali codziennie pieszo kilkanaście kilometrów! Podziwiamy i gratulujemy!

Uczniowie brali także udział w zajęciach lekcyjnych z nauczycielami przedmiotowymi. I to nie online!!! Słowem namiastka normalności.

Czekamy już na następny obóz sportowy!

Opracowała: Dorota Serafin

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content