Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

V Opolski Bieg Belfra

22.10.2022 r. w Grodkowie odbył się V Opolski Bieg Belfra. Swoich sił w bieganiu i chodzeniu z kijkami (Nordic Walking) próbowało ponad dwustu śmiałków. Wśród nich byli sympatycy biegania, kadra kierownicza oświaty, pracownicy kuratorium oświaty, dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkół z całego województwa opolskiego i nie tylko, ponieważ byli tam również zawodnicy między innymi z Wrocławia, Oławy, Legnicy, Bydgoszczy, Czech czy Słowacji.

W Grodkowie tego dnia pomimo zmiennej pogody, przelotnego drobnego deszczu i wiatru panowała wyjątkowa i gorąca atmosfera. Wydarzeniu towarzyszyły spotkania, rozmowy, śmiechy, pamiątkowe zdjęcia. Zawodnicy mogli też zjeść pyszną grochówkę, by rozgrzać się i zregenerować po biegu.

W V Opolskim Biegu Belfra uczestniczyła również reprezentantka Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 im. Władka Zarembowicza we Wrocławiu: pani Ewelina Staszewska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Startowała w konkurencji bieg na dystansie 10 km w kategorii „Nauczyciel mianowany”. Co prawda w tym roku nie udało się stanąć na podium, ale najważniejsza jest dobra zabawa i satysfakcja z ukończenia biegu. Organizatorem wydarzenia był Opolski Kurator Oświaty oraz współogrganizatorzy: Urząd Miasta w Grodkowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grodkowie, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie i 17 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Bobry” w Grodkowie.

Galeria – kliknij zdjęcie
Ewelina Staszewska

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content