Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Volleymania ogarnia Wrocław

Volleymania
Nasza Pani trener z drużyną

Nasza Szkoła, w tym roku szkolnym 2014/2015 brała udział w projekcie, organizowanym przez fundację Młoda Gwardia, „Volleymania ogarnia Wrocław”.
W ramach rozgrywek, w hali AWF przy ulicy Paderewskiego, odbyły się cztery turnieje. SSP 72 reprezentowały dwie drużyny chłopców i jedna dziewczyn z klas szóstych, oraz jedna drużyna chłopców z klasy piątej. Szóstoklasiści rozgrywali swoje turnieje w październiku, grudniu, marcu oraz w maju, natomiast nasi młodsi reprezentanci swe turnieje rozgrywali w listopadzie, lutym, kwietniu i maju. Cały turniej „Volleymania” jest podzielony na ligi. W każdej z nich bierze udział około 6 zespołów. Mecze są rozgrywane systemem ,,każdy z każdym”. We wszystkich spotkaniach, czwórek klas szóstych i trójek piątoklasistów, rozgrywane są jednosetowe mecze do 15 punktów. Za zwycięstwo w meczu drużyna otrzymuje 3 oczka. Zaś gdy przegra nie dostaje nic. W razie kiedy mecz zakończy się tak zwanym „graniem na przewagi”, wygranej drużynie do dorobku przypisywane są dwa punkty, a dla przegranej przewidziany jest jeden. Zwycięzcą ligi jest oczywiście ta drużyna, która zdobędzie największą ilość punktów. Jeśli dwie drużyny mają identyczny dorobek, w tym wypadku o kolejności końcowej decyduje liczba zdobytych i straconych tzw. małych punktów. W ligach istnieje również możliwość spadków oraz awansów. Pierwsze trzy drużyny awansują do wyższej dywizji a trzy zespoły, które zakończyły turniej w dolnej części tabeli spadają do niższej ligi.
Do rozgrywek przygotowywaliśmy się w trakcie treningów prowadzonych przez nasza wspaniałą trenerkę Rolettę Duczmalewską – Sienkiewicz. Na treningach potrafiła pokazać nam nasze błędy i dawała nam wiele cennych wskazówek do wykorzystania na boisku. Nasze wysiłki oraz trud poniesiony przez naszą wspaniałą trenerkę, nie poszły na marne. Pierwsza drużyna chłopców z klasy 6 zakończyła swoje zmagania w pierwszej lidze, druga w drugiej. Drużyna chłopców klas piątych również odniosła duży sukces kończąc turniej w pierwszej lidze.

Gracjan Ciupa

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content