Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Wspaniałe dla nas Mistrzostwa Polski w Pływaniu

Ostatnim wydarzeniem pływackim dla sportowców naszej Szkoły, w roku szkolnym 2017/2018, były Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w Olsztynie w dniach 29.06. – 01.07.2018 r.
Przez wyczerpujące trzy dni zmagań pływackich w olsztyńskiej Aquasferze debiutująca na Mistrzostwach Polski reprezentacja SSP nr 72 zaprezentowała się znakomicie!
Największy sukces indywidualnie odniosła Justyna Borowiak (klasa VIII p). Nasza pływaczka po pięknej i niezwykle zaciętej walce zdobyła brązowy medal w konkurencji 50 m stylem klasycznym. Brawo!
Warto dodać, że Justyna zakwalifikowała się do finału z … ostatnim czasem, pokonując w eliminacjach 80 zawodniczek z całego kraju. W finale popłynęła znakomicie, ku wielkiej radości swojej trenerki (czyli mojej) i licznej grupy naszych kibiców, zajmując wspaniałe trzecie miejsce.
Jak na Justynę przystało, w każdym następnym wyścigu pływackim walczyła o każdą setną sekundy, zajmując za każdym razem miejsca w finale. I tak w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym zajęła IV miejsce, 200 metrów stylem klasycznym VI miejsce, a w finale 200 metrów stylem dowolnym zajęła bardzo dobre VII miejsce.
W czołówce pływaków w Polsce swojego rocznika znalazł się także Jakub Eckardt, kwalifikując się do finału 50 metrów stylem dowolnym i zajmując w nim bardzo dobre – VIII miejsce. Przypomnę tylko, że Jakub musiał rywalizować w eliminacjach o finał z ponad 180 zawodnikami z całego kraju!!! A dwa tygodnie wcześniej walczył … z chorobą.
Warto podkreślić, że do finału B zakwalifikował się Marcin Caliński, w niezwykle trudnej i wymagającej konkurencji jaką jest 200 metrów stylem motylkowym! Kto płynął chociaż raz ten dystans delfinem, wie o czym piszę…
Wspaniale zaprezentowali się także nasi sportowcy w sztafetach:
Mistrzostwo Polski w konkurencji 4 x 100 m stylem dowolnym zdobyła Justyna Borowiak z koleżankami z MKS Juvenia Wrocław.
Wicemistrzostwo Polski w konkurencji 4 x 200 m stylem dowolnym zdobyły: Karolina Strużyk i Justyna Borowiak z koleżankami z MKS Juvenia Wrocław.
VII miejsce zajęli w konkurencji 4 x 100 m stylem dowolnym: Jakub Eckardt, Marcin Caliński, Antoni Nowak i Michał Hatłas z MKS Juvenia Wrocław.
VIII miejsce zajęli w konkurencji 4 x 100 m stylem zmiennym: Marcin Caliński, Michał Cygan-Duszyński, Jakub Eckardt i Aleksy Caliński (absolwent naszej Szkoły).
W końcowej klasyfikacji drużynowej zajęliśmy (wspaniałe) III miejsce w Polsce (wraz z zawodnikami MKS Juvenia Wrocław).
W Mistrzostwach Polski w Olsztynie uczestniczyli także Ada Sikorska, Wiktor Sarnowicz i Dawid Kołodyński, którzy ustanowili swoje nowe rekordy życiowe! Brawo!