Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Wspniałe osiągnięcia w Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Velka Cena Mesta Trutnova”

W dniach 6 – 7 października 2018 r.  pływacy z klasy VII i VIII wystartowali w Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Velka Cena Mesta Trutnova”. Wyjazd został zorganizowany przez Międzyszkolny Klub Sportowy Juvenia Wrocław. Cała reprezentacja pływacka klubu liczyła 34 zawodników.
Kapitanem drużyny był absolwent naszej Szkoły olimpijczyk Paweł Werner, który inspirował młodzież swoją pasją do sportu . Obserwując Pawła można się wiele nauczyć. To prawdziwy Mistrz, który potrafi pogodzić w sobie różne cechy. Pracowitość i perfekcjonizm łączy umiejętnie z skromnością i uśmiechem. Mieliśmy wrażenie, że gdy odnosi zwycięstwo (finałowy bieg na 200 m stylem dowolnym), to wygrywa z samym sobą, a nie z rywalem. I oby ten rodzaj myślenia i działania obrali wszyscy wychowankowie naszej szkoły. Porównywanie się do innych nie przynosi takiej korzyści jak refleksja nad własnym rozwojem. Autorefleksja wytycza drogę do osiągnięcia mistrzostwa nie tylko w sporcie, ale w istotnych cechach całego życia.
Mamy nadzieję, że te zawody zainspirują dzieci nie tylko do zwycięstw nad kolegami i koleżankami, ale do pokonywania własnych słabości i czerpania z tego ogromnej satysfakcji oraz radości.

Sukcesy Uczniów SSP nr 72
Justyna Borowiak – I miejsce 200 m stylem zmiennym, II miejsce 100 m stylem klasycznym, Finał kategorii Open 200 m stylem dowolnym
Wiktor Sarnowicz – I miejsce 100 m stylem klasycznym
Anna Traczyk – III miejsce 100 m stylem zmiennym, II miejsce 50 m stylem grzbietowym
Magda Lechowska – I miejsce 50 m stylem dowolnym, I miejsce 50 m stylem grzbietowym, II miejsce 100 m stylem zmiennym, III miejsce 50 m stylem motylkowym, II miejsce 50 m stylem klasycznym
Bartosz Kadej – III miejsce 50 m stylem grzbietowym, III miejsce 100 m stylem zmiennym

Sukcesem wszystkich zawodników są nowe rekordy życiowe, nowe doświadczenia i wnioski do dalszej pracy oraz dużo radości z tworzenia lubiącej się drużyny – zgodnie z hasłem przewodnim klubu MKS Juvenia – „United We Stand”

Gratulujemy sukcesów i życzymy dużo radości z uczestnictwa w zawodach i popularyzacji sportowej kultury.

 

 

1 2

Małgorzata Gembicka

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content