Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Wyniki 46. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego

Po raz kolejny uczniowie z kółka plastycznego ,,Mały Artysta” z klasy 3a wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Klarowicz wysłali prace na konkurs plastyczny do Japonii.Celem konkursu jest tworzenie sztuki ponad podziałami. Biorą w nim udział dzieci, które lubią rysować i chcą podzielić się swoją wizją świata. Tematyka i technika są dowolne, a więc każdy może puścić wodze fantazji i podążać za podszeptami swojej wyobraźni. Każdego roku rośnie liczba młodych artystów, którzy chcą poprzez rysunek opowiedzieć o tym, co ważne i piękne.

W tej edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego wzięło udział jeszcze więcej dzieci. Warto dodać, że autorzy pochodzą z zakątków całego świata. Do Japonii nadesłano aż 13 491 zgłoszeń – jury nie miało więc łatwego zadania. Spośród wszystkich nagrodzonych aż 141 prac to dzieła uczestników z naszego kraju. Jesteśmy więc szczególnie dumni, że nasza uczennica Aleksandra Magierek zdobyła brązowy medal, a praca Małgosi Hęś została wyróżniona.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny współorganizowany jest między innymi z Ministrem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministrem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii.

Twórcom nagrodzonych prac oraz uczniom z kółka plastycznego ,,Mały Artysta”
gratuluję i trzymam kciuki za kolejne sukcesy!
Małgorzata Klarowicz

4a
Aleksandra Magierek ,,Sea Land” – brązowy medal
5a
Małgosia Hęś ,,Muffin Kingdom” – wyróżnienie

 

 

 

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content