Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

Wyniki 49. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego!

Po raz kolejny uczniowie z klasy 3 Au w ramach kółka plastycznego ,,Mały Artysta” wraz z wychowawczynią, p. Małgorzatą Klarowicz, wysłali prace na konkurs plastyczny do Japonii.
Celem konkursu jest tworzenie sztuki ponad podziałami. Biorą w nim udział dzieci, które lubią rysować i chcą podzielić się swoją wizją świata. Tematyka oraz technika są dowolne, a więc każdy może puścić wodze fantazji i podążać za podszeptami swojej wyobraźni. Każdego roku rośnie liczba młodych artystów, którzy chcą poprzez rysunek opowiedzieć o tym, co ważne i piękne.

W 49. edycji konkursu do Japonii nadesłano aż 15 108 prac z całego świata i aż 2623 z Polski. To najwyższy odsetek (17%) spośród 37 krajów biorących udział w konkursie – więc jury nie miało łatwego zadania. Spośród wszystkich nagrodzonych aż 148 prac są dziełami uczestników z naszego kraju. Jesteśmy więc szczególnie dumni, że nasza uczennica, Dominika Sługocka, zdobyła srebrny medal, a praca uczennicy Zuzanny Kozioł została odznaczona medalem brązowym.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny współorganizowany jest przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną (Biiku Bunka Kyokai) we współpracy z: Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej oraz firmą Pentel.

Twórcom nagrodzonych prac oraz uczniom z kółka plastycznego ,,Mały Artysta” gratuluję i trzymam kciuki za kolejne sukcesy!

Oto nagrodzone prace:

1
Dominika Sługocka ,,Magick Castle” – srebrny medal
2
Zuzanna Kozioł ,, Colourful World” brązowy medal

 

Małgorzata Klarowicz

 

Powrót do góry

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content