Sportowa Szkoła Podstawowa nr 72
im.Władka Zarembowicza

WYSTAWA POKONKURSOWA „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI WITA WIOSNĘ WE WROCŁAWIU”

W dniach od 28 maja do 11 czerwca 2021 r. na wrocławskim Rynku można było podziwiać piękne i pomysłowe prace plastyczne uczniów z kilkunastu wrocławskich szkół.                                                       Wśród nich znalazła się praca naszej uczennicy Zuzanny Wolskiej z kl. 2as, której serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w przyszłości  !!!

Oto opowieść i ilustracja Zuzi Wolskiej

Jak krasnal Wytrwałek z gołębiem Lotkiem uratowali mieszkańców Wrocławia

Pewnego razu gołąb Lotek zaprosił krasnala Wytrwałka na lot nad Wrocławiem. Umówili się na spotkanie na wieży widokowej SKY TOWER, niedaleko SSP nr 72, w której mieszka Wytrwałek.

Spotkali się we wtorek rano i podziwiali razem panoramę Wrocławia. Gołąb Lotek zauważył szczura Zbycha, który ciężko sapiąc dźwigał coś na plecach. Zaproponował Wytrwałkowi, żeby się temu przyjrzeć z bliska. Krasnal Wytrwałek wsiadł na Lotka i polecieli na zwiady. Schowali się za krzakiem i obserwowali szczura Zbycha. Po dłuższej chwili stwierdzili, że szczur kradnie cenne szczepionki przeciwko groźnej chorobie COVID-19. Postanowili odebrać skradzione szczepionki. Obmyślili świetny  plan. Zwołali gołębie i krasnoludki, a następnie wszyscy razem zaczęli działać.

Krasnal Wytrwałek stanął niedaleko kryjówki Zbycha i zawołał:
– UWAGA! UWAGA!
Dziś promocja! Jedynie dla szczurów dwa kawałki sera w cenie jednego.
Szczur schował szczepionkę i pobiegł ile sił w nogach na promocję. W tym czasie gołębie zabrały skradzione szczepionki i poleciały do punktu szczepień, aby je oddać.
Krasnoludki i gołębie w dowód wdzięczności dostały pyszne ciastka i ziarenka od samego Prezydenta Wrocławia. A szczur zamiast dostać kawałek sera, to musiał się obejść smakiem.

Zuzanna  Wolska
uczennica kl. 2as

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Skip to content